Co wolno pić podczas głodówki?

Co wolno pić podczas głodówki?

Redakcja

2016-08-16

brak komentarzy

Co wolno pić na głodówce? Przede wszystkim wodę źródlaną, najlepiej świeżą, nisko zmineralizowaną i koniecznie niegazowaną. Ale co, jesli nie lubimy wody? Czy w okresie głodówki można pić napary ziołowe, a nawet pozwolić na sporadyczną kawę?

Pamiętajmy, że głodzenie się polega na nieprzyjmowaniu czegokolwiek doustnie. W tym okresie przewód pokarmowy się zamyka. Połknięcie czegokolwiek: soku, herbatki ziołowej, kawy etc., gdy przewód nie funkcjonuje, mogłoby osłabić rezultaty naszej diety, a ciężkie napoje, typu kawa, mogłyby powodować dyskomfort.

Soki: tak, kawa: nie

Jeśli jednak nie chcemy pić wyłącznie wody, możemy zastosować dietę eliminacyjną opartą na sokach, herbatach ziołowych i sałatkach. Kawy unikajmy jednak za wszelką cenę, podobnie jak słodzonych, gazowanych napojów. Tylko dobrze dobrana i odpowiednio zbilansowana dieta filtruje organizm, rewitalizując go.

Ile pić podczas głodówki?

Chcąc uniknąć konsekwencji niedoboru płynów, najlepiej wsłuchać się we własny organizm. Obserwować jego reakcje. Każda osoba na restrykcyjnej diecie posiada inne potrzeby. Niektórzy potrzebują dużych ilości płynów, by detoksykacja przebiegła właściwie, niektórzy borykają się z obrzękami (objawiającymi się np. na kostkach czy powiekach), których w okresie głodówki ciało się pozbywa. Jeżeli nie odczuwamy pragnienia, wyraźnego niedoboru płynów, a wprost przeciwnie - wodowstręt - wolno nam pić podczas głodówki jedynie wtedy, kiedy poczujemy pragnienie. Pamiętajmy, że ciało chłonie wodę nie tylko wtedy, kiedy ją pijemy, ale także poprzez skórę, drogi oddechowe czy jelito grube przy wykonywaniu lewatyw. Jeśli nie odczuwamy potrzeby częstszego picia na głodówce, najprawdopodobniej nasz organizm pozbywa się nadmiaru zgromadzonych w tkankach płynów.

Ile kilogramów mogę zrzucić w okresie głodówki?

Ktoś, kto posiada obfite gabaryty, spore zapasy tkanki tłuszczowej, jak również zmaga się z opuchlizną ciała, spowodowaną niską aktywnością fizyczną i nadużywaniem soli (np. jedząc fast foody), która to utrzymuje wodę w tkankach, tworząc obrzęki, może gwałtownie zmniejszyć wagę. W ciągu 10 dni bez jedzenia kobieta o wadze 80-85 kg może schudnąć nawet 10 kg. Jeżeli ktoś posiada unormowaną przemianę materii i jest stosunkowo szczupły, schudnie pozbędzie się kilku nadprogrammowych kilogramów, oczywiście o ile, będąc na głodówce, powstrzyma się od słodkiej herbaty czy kawy.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieSuplementy diety