Dieta baletnicy: opinie o efektach

Dieta baletnicy: opinie o efektach

Redakcja

2016-08-19

brak komentarzy

Baletnica to zwykle bardzo ładna dziewczyna o filigranowej, smukłej figurze. Wiele kobiet marzy, by prezentować się tak jak ona, wobec tego decydują się na sięganie po niezwykle restrkcyjne diety, których przykładem jest dieta baletnicy. Efekty i opinie osób, które wypróbowały tę dietę są różne. Faktycznie - dieta powoduje szybką utratę kilku kilogramów, ale psuje zdrowie i niesie za sobą ryzyko pojawienia się efektu jo-jo.

Efekt diety baletnicy: nawet 12 kg w 10 dni!

Dieta baletnicy kusi ekspresowymi rezultatami osiąganymi w niezwykle krótkim okresie. W teorii przez 10 dni możemy zmniejszyć wagę do nawet 12 kg! Czy to bezpieczne? Z pewnością nie. Jak wiadomo, prawidłowa utrata wagi musi oscylować w granicy ok 1 kg na 7 dni, zatem stosując się do reguł zrównoważonego jadłospisu powinniśmy zmniejszyć wagę maksymalnie o 1,5 kg w 10 dni. To mało. Nic zatem dziwnego, że szybkie efekty diety baletnicy mogą kusić wszystkich tych, którym zależy na błyskawicznej utracie wagi bez względu na niekorzystne skutki zdrowotne.

Głodówka i kawa środkiem do wymarzonej sylwetki?

Dieta baletnicy występuje w 2 odmianach, ale w każdej z nich trwa 10 dni. Od 3 dnia stosowania diety zaleca się włączenie do swoich codziennych zajęć aktywności fizycznej, przykładowo bieżni czy jazdy na rowerze. Celem stosowania jadłospisu jest bardzo szybka utrata wagi. Aalizując zasady programu, można jednak wywnioskować, że to raczej restrykcyjny post niż zbilansowana dieta redukcyjna. Początkowe dwa dni opierają się jedynie na płynach, nie jemy nic. To z kolei może prowadzić do pojawienia się niedożywienia. Sytuację pogarsza jeszcze to, że zamiast pić wodę możemy zdecydować się na wypijanie kawy, która przecież wypłukuje z żołądka niezbędne dla organizmu sole mineralne. To niezwykle szkodliwe dla człowieka, jeśli nie dostarczamy tych sładników wraz z pożywieniem.

Dieta baletnicy a efekt jo-jo

W 2–3 dniu, z uwagi na niedożywienie, pozwalają pojawić się zasłabnięciabóle i zawroty głowyzmęczenie, mdłości, a także zaparcia. Jadłospis w diecie baletnicy może także opóźniać przemianę materii, a to w rezultacie skutkuje efektem jo-jo, ponieważ po przebyciu takiej głodówki zazwyczaj pojawiają się ataki łakomstwa, które ciężko opanować. Przez spowolnioną przemianę materii organizm z kolei nie może poradzić sobie ze spalaniem kalorii, które nagle zaczęliśmy przyjmować w tak dużej ilości. To ostatecznie wywoła błyskawiczne przybieranie na wadze. Mimo obiecujących efektów, opinie lekarzy na temat diety baletnicy są bardzo niepochlebne - i nic dziewnego, skoro za szczupłą figurę przychodzi tyle zapłacić.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieSuplementy diety