Dieta Dukana, dieta kopenhaska, dieta kapuściana, czyli jak szybko schudnąć?

Dieta Dukana, dieta kopenhaska, dieta kapuściana, czyli jak szybko schudnąć?

Redakcja

2016-08-25

brak komentarzy

Szukasz diety, która szybko da odpowiednie rezultaty? Chcesz cieszyć się piękną sylwetką jeszcze w te wakacje? Istnieją sposoby, które pomogą Ci błyskawicznie osiągnąć cel. Pamiętaj jednak, by przy okazji ich stosowania zadbać również o odpowiednią ilość aktywności fizycznej.

Dieta Dukana

Kolejna dieta, która daje ponoć błyskawiczne efekty. Ma ona wrogów, ale w I fazie trwającej ok. 10-14 dni centymetry traci się wyjątkowo szybko. W diecie tej nie znajdziemy żadnych sacharydów. Jest to dieta bez chleba, włoskiego makaronu, kartofli, roślin strączkowych, warzyw i owoców, o łakociach i trunkach nie mówiąc. Można spożywać jedynie niskotłuszczowe mięso, świeże owoce morza, odtłuszczony nabiał a także białko jaj. Wymaga ona również wypijania dużej ilości płynów. Potrawy na parze, grillowane i pieczone – oto podstawa diety Dukana. Choć dużo ludzi stosuje właśnie ten typ jadłospisu, coraz częściej słyszy się o jego groźnym wpływie na zdrowie. Warto więc szczegółowo zapoznać się z zasadami rządzącymi tym wysokobiałkowym menu.

Dieta kopenhaska

Kolejnym sposobem na błyskawiczną utratę nadprogramowych kilogramów jest dieta kopenhaska. W tej diecie bazę stanowi niskotłuszczowe mięso, dopuszczalne są również nieduże ilości warzyw a także jeden owoc na dzień. Nie ma w niej chleba, włoskiego makaronu, kartofli oraz słodkości. Istotne są godziny spożywania posiłków. Śniadanie do 8.00, obiad o 14.00, posiłek wieczorny najpóźniej o 18.00. Rekordziści pozbyli się na tej diecie 15 kg w zaledwie 2 tygodnie!

Odpowiednia suplementacja

Dieta Dukana, jak i kopenhaska obligują nas do stosowania suplementów, dlatego jeszcze przed ich rozpoczęciem zaleca się wyposażyć kuchnię w odpowiednie witaminy i minerały. Zobacz opinie internautów o tabletkach na odchudzanie.

Dieta kapuściana

Ostatnim pomysłem na błyskawiczne zrzucanie nadwagi jest dieta kapuściana. Jej bazą jest zupa kapuściana. Dieta dopuszcza również spożywanie lekkich posiłków z ryżu brązowego z warzywami na parze, surowych warzyw a także jednego owocu dziennie (odstępstwo od reguły stanowi banan). W piąty i szósty dzień diety dopuszcza się także spożywanie mięsa wołowego oraz drobiowego.

Podsumowując…

Decydując się na błyskawiczną walkę z nadwagą najlepiej dietę wesprzeć odpowiednim programem treningowym. Nawet domowe formy ruchu wspomogą nas w osiągnięciu postawionego celu.Szybkie odchudzanie będzie również prostsze, gdy treningi staną się częścią codziennego życia. Metody na błyskawiczne obniżenie masy ciała są różne, dobrze mieć jednak na uwadze, by drastycznych diet nie przedłużać w nieskończoność. Dobra dieta to bowiem przede wszystkim zbilansowana dieta.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieZdrowieSuplementy diety