Kilka słów o kaloryczności piwa

Kilka słów o kaloryczności piwa

Redakcja

2016-11-09

brak komentarzy

Alkohol ma sporo kalorii, w tym wiele pustych kalorii, czyli tych, które nie niosą za sobą żadnych składników odżywczych. Najmniej kalorii we wszystkich trunków ma wino wytrawne, najwięcej piwo, ale czy wiesz dokładnie jaka jest kaloryczność piwa? 

Niestety ilość kalorii w alkoholu, tym bardziej sama kaloryczność piwa sprawia, wszystkie diety odchudzające wpisują na listę produktów całkowicie zakazanych. Dlatego jeżeli decydujesz się na spożycie trunku, postaw na taki, który ma mniej kalorii. Stosuj również zasadę - jedna lampka wina, jedna szklanka wody. 

Zdaniem ekspertów

Wielu dietetyków przekonuje, że kaloryczność piwa to nic w porównaniu z kalorycznością przekąsek, które do niego przegryzamy. Dlatego zanim kolejny raz sięgniemy po ten złocisty napój kontrolujmy to, co jemy w trakcie spożywania alkoholu. 

Kontrola powinna być tym większa z jeszcze jednego powodu. Piwo wzmaga apetyt, dlatego podczas jego spożycia mamy większą niż zazwyczaj ochotę na chipsy, paluszki, orzeszki, krakersy czy też frytki. Jeżeli już zdecydujemy się na wypicie butelki chmielowego trunku, zadbajmy o to, aby towarzyszyły mu bardziej wartościowe przekąski, np. chude wędliny, warzywa z lekkim dipem, a nawet owoce. To pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i na dodatek zaspokoi alkoholowy apetyt. 

A po odchudzaniu…

Dieta nie zawsze jest największym wyzwaniem. Równie trudne jest utrzymanie wagi po zrzuceniu nadprogramowych kilogramów. Zazwyczaj wtedy pozwalamy sobie na świętowanie wielomiesięcznego trudu i zapominamy o wszelkich postanowieniach. Podczas takiego świętowania sięgamy po napoje alkoholowe, a tym samym kaloryczne przekąski, od których stroniliśmy do tej pory. To największa zguba! Aby temu zapobiec prowadźmy dziennik żywienia. Zapisujmy w nich godziny spożycia, a przede wszystkim potrawy, które trafiły na nasz talerz. Siebie potrafimy oszukać, ale kartki papieru, na której czarno na białym są napisane nasze dietetyczne grzechy już nie okłamiemy. Warto to mieć na uwadze zanim zamówimy kolejne piwo.  


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDieta