Odchudzanie bez wyrzeczeń

Odchudzanie bez wyrzeczeń

Redakcja

2016-11-06

brak komentarzy

Chcesz schudnąć, ale nie wiesz, co zrobić, by wytrwać w postanowieniu? Nie wierzysz w odchudzanie bez wyrzeczeń? Oto kilka motywujących porad, które pozwolą Ci wytrwać do końca w swoich postanowieniach i sprawić, że zrzucanie zbędnych kilogramów nie będzie pasmem rezygnacji, ale przejściem na zdrowy tryb życia. 

Zaplanuj działanie

Zacznij od określenia swojego celu. Zastanów się, ile zamierzasz schudnąć i pomyśl, czy Twój cel jest realny. Jeśli nie wiesz, jakie tempo będzie odpowiednie, skorzystaj z porady dietetyka. Warto również przysiąść i rozpisać jadłospis na kilka tygodni. Przyda Ci się także spis produktów dozwolonych i niedozwolonych – taką listę warto mieć ze sobą podczas zakupów. Pamiętajmy również, aby nie wchodzić do marketu z pustym brzuchem, albowiem wtedy szybciej sięgniemy po niezdrowe przekąski, których nie wybralibyśmy w innych okolicznościach.

Wspomóż metabolizm

Czy wiesz, że niektóre produkty przyspieszają spalanie kalorii? To właśnie o nich mówi się, że zawierają tzw. „ujemne” kalorie. Są to produkty z dużą ilością błonnika, a ogólna suma potrzebnej do ich strawienia energii jest wyższa niż ich kaloryczność. Przykład? Jabłko (około 90 kcal) – Twój organizm potrzebuje nawet dwa razy więcej kalorii, by się z nim uporać.

Motywuj się

Na początek poszukaj kogoś do wspólnych treningów. Może ktoś z Twoich bliskich lub koleżanka z pracy też marzy o zrzuceniu kilku kilogramów? Wspólne ćwiczenia lub gotowanie zdecydowanie ułatwią Ci wytrwanie w postanowieniu. Pamiętaj o nagradzaniu się za każdy najmniejszy sukces. Każdy kilogram uczcij jakąś „niejadalną” przyjemnością – wyjściem do kina, zakupami lub spacerem po lesie. 

Wyciągaj wnioski z porażek

Naucz się wracać do planu działania, nawet po ewentualnych porażkach. Podjadanie albo opuszczanie treningów nie są powodem do dumy. Każdemu jednak zdarzają się małe potknięcia – Ty również masz do nich prawo. Odchudzanie to wyzwanie, które zmusza Cię do wyjścia ze swojej strefy komfortu, dlatego nawet najsilniejsza wola może się złamać. Pamiętaj jednak, że nieważne ile razy upadasz, lecz ile razy się podnosisz.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDieta