Odchudzanie olejem kokosowym: kiedy pojawią się efekty?

Odchudzanie olejem kokosowym: kiedy pojawią się efekty?

Redakcja

2016-08-09

brak komentarzy

Osoby, które marzą o pozbyciu się nadprogramowych kilogramów najczęściej są rozbawione, gdy słyszą o tym, że pomóc może im w tym... tłuszcz. A konkretnie - olej kokosowy. Czy efekty rzeczywiście się pojawią? Rozprawiamy się z popularnym mitem.

Nieprzypadkowo nadwaga oraz otyłość nie gości tam, gdzie olej kokosowy jest stałym elementem kolejnych pokarmów. Jak to jest? Badacze podejrzewają, że kluczem do zwycięstwa okazuje się tłuszczów zawartych w oleju kokosowym. W zdecydowanej większości przypadków konsumujemy tłuszcze zbudowane z osiemnastu lub choćby dużo więcej atomów węgla. Taki ich układ bywa bardzo szkodliwy, by bowiem tłuszcze zostały strawione niezbędne okazuje się ich rozbicie. To z kolei powoduje, że dużo małych cząstek podróżuje wraz z krwią do następnych tkanek ciała i tam już pozostaje sprawiając, że nasza waga może pozostawiać wiele do życzenia. W kwestii tłuszczy zawartych w oleju koksowym bywa trochę inaczej, nie posiadają one bowiem aż tak złożonej budowy. Jak łatwo się domyślić, wyrządzają w taki sposób zdecydowanie zdecydowanie mniej szkód naszej wadze, nie musimy zatem bać się o to, że ich spożycie w krótkim tempie doprowadzi nas do przybierania na wadze.

W tym miejscu zaleca się przypomnieć sobie skądinąd o walorach smakowych oleju kokosowego a także jego niecodziennej konsystencji, by uświadomić sobie, że z sukcesem możemy podmienić nim każdy nie do końca zdrowy tłuszcz, który był obecny w spożywanej przez nas żywności.Interesujący skład oleju kokosowego powoduje skądinąd, że ma on również parę innych cech sprawiających, że jego używanie może pomóc nam w gubieniu nadprogramowe kilogramy.

Sposób na przyspieszenie metabolizmu

Nie od dziś wiadomo przykładowo, że olej kokosowy pobudza metabolizm, bywa więc wskazany tym ludziom, którzy podejrzewają, że to właśnie dysfunkcje procesów trawiennych nie pozwalają im zmniejszyć wagę. Nie można nie docenić i tego, że mówimy o składniku, który daje ciału siłę przydającą się w trakcie dnia obfitującego w wysiłek umysłowy i stres. Osoby, które włączyły go do swojego menu mało kiedy odczuwają przeforsowanie oraz chwilowe spadki skupienia się, a zatem owe reakcje typowe dla ciała, które z taką częstotliwością zachęcają nas do sięgnięcia po słodką przekąskę. Olej kokosowy okazuje się skądinąd bez wątpienia zdecydowanie mniej kalorii aniżeli inne tłuszcze używane w polskiej diecie, jego używanie bywa zatem dopuszczalne choćby wówczas, gdy znajdujemy się na diecie bazującej na liczeniu kcal.

Efekty diety bogatej w olej kokosowy

Owszem, samo używanie oleju kokosowego, bez refleksji dotyczącej naszych przyzwyczajeń związanych z jedzeniem a także metod, dzięki którym można je modyfikować, na pewno nie przyczyni się do tego, że staniemy się zdecydowanie bardziej smukli oraz zdrowsi, jeżeli mimo wszystko zechcemy przedsięwziąć się trudu pracy nad sobą, na pewno przekonamy się o tym, że olej kokosowy może nam w tym pomóc. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieSuplementy diety