Szybka dieta 10 kg w 10 dni - czy to możliwe?

Szybka dieta 10 kg w 10 dni - czy to możliwe?

Redakcja

2017-01-05

brak komentarzy

Jest dużo różnorodnych diet wyszczuplających, ale czy tytułowe schudnięcie 10 kg w 10 dni okazuje się możliwe do zdobycia? Czy to normalne zjawisko, czy wyłącznie zbilansowana dieta cud istnieje wyłącznie w snach? Sprawdź jak schudnąć 10 kg w 10 dni i czy jest to w ogóle możliwe.

Początkowe pytanie brzmi: czy taka zbilansowana dieta w ogóle jest? Owszem okazuje się taka. Nazywa się ją dietą baletnicy. Jednak nie do końca sprawdzi się ona taka jak byśmy chcieli.  W pierwszej kolejności,trwa wyłącznie 10 dni. Czyli dziennie powinniśmy zrzucić aż 1 kg. Po drugie bywa to zwykły restrykcyjny post, który prowokuje wszechobecne rezultaty uboczne, np. wycieńczenie, omdlenia, dolegliwości ze skupieniem a także redukcją wydolności.

Szybka dieta 10 kg w 10 dni?

Wpływ owej diety polega na przełączeniu organizmu w tryb oszczędzania siły, co po skończenia diety prowokuje natychmiastowy rezultat jo-jo, bo po skończenia postu ciało „chce” jak najprędzej wyrównać zapasy a także zebrać ich jak najwięcej, bo „myśli”, że znowu czekać go będzie restrykcyjny post, zatem „chce” się na nią naszykować. Osoba, która doświadczy tego czegoś takiego wpada w panikę a także chce jeszcze raz się odchudzić, by cofnąć rezultat jo-jo, lecz kolejne próby zrzucania wagi po raz pokonanej głodówce, dają słabsze skutki, co skutkuje uczucia beznadziejności pt.: „I tak będę gruba. Już nigdy nie schudnę.” Ta osoba prawie od razu się poddaje a choćby może wpaść w depresję z powodu swojego obecnego wyglądu oraz braku perspektyw na naprawienie owej sytuacji. W związku z tym lekarze bez wątpienia odradzają używanie tego rodzaju pseudodiet.

Chcesz spróbować?

Jeśli mimo wszystko uznajesz, że jesteś odporna a także powyższe rezultaty uboczne w ogóle ci nie zagrażają, zobacz jak używać dietę baletnicy. Przez pierwsze dwa dni nie spożywaj nic, wyłącznie pij samą wodę a także kawę bez cukru, ale nie zapominaj, by ilość substancji w okresie jednego dnia nie przekroczyła 3 l. W okresie następnych 2 dni zalicza się spożywać biały ser, jogurty a także pić mleko – obowiązkowo niskokaloryczne .Dzień 5 a także 6 to dni, w których możesz spożywać ziemniaki w mundurkach – co najmniej 11 sztuk na dzień. W dniu 7 a także 8 trzeba spożywać wyłącznie a także tylko białe gotowane mięso, do 1/2 kg na dzień. Przez dwa ostatnie dni spożywamy bez ograniczeń jarzyny, szczególnie zielone. Prócz powyżej przytoczonych punktów, przez cały okres postu poleca się dołączyć aktywność ruchową, by wspomóc rezultat zrzucania wagi. Bądźmy mimo wszystko szczerzy. Czy komukolwiek chciałoby się trenować jakikolwiek sport na głodniaka? Co więcej nie jest to zdrowe i mogłoby się skończyć wizytą w szpitalu.

Szybka dieta, która sprawi że schudniemy 10 kg w 10 dni nie jest polecana przez lekarzy i detetyków. Nawet jeśli pozbędziesz się zbędnych kilogramów w tak krótki czas, może się okazać, że dopadnie cię efekt jo- jo i wróci do ciebie to wszystko wraz z nawiązką. Dlatego pomyśl czy jesteś gotowa na takie poświęcenie, czy może wybierzesz dietę która zdrowo pozwoli na chudnięcie do kilograma na tydzień ale da trwałe efekty.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDietaKuchnia