Właściwości soku z brzozy

Właściwości soku z brzozy

Redakcja

2016-12-29

brak komentarzy

Najcenniejszy okazuje się sok otrzymywany z pnia brzozy (oskoła), który posiada mnóstwo witamin a także soli mineralnych. Jednak cechy zdrowotne posiada również sok wyciśnięty z liści czy dojrzewających pączków brzozy. Pozyskanie soku z liści brzozy nie okazuje się łatwą sztuką, w związku tym bardzo często wykorzystuje się ich jako okładów przy leczeniu reumatyzmu. Z kolei wyciąg uzyskiwany z dojrzewających pączków brzozy funkcjonuje przeciwbólowo a także przeciwgorączkowo.

Sok z liści brzozy na reumatyzm a także rwę kulszową

Sok z brzozy uśmierza bóle reumatyczne, a szczególnie ból związany z uszkodzeniem nerwu kulszowego (rwa kulszowa). W takich sytuacjach swobodnie rozprawia się maść uzyskana z soku z brzozy, którą trzeba wcierać w bolące miejsca.

Sok z liści brzozy na kamienie nerkowe

Świeży sok z liści brzozy posiada właściwości moczopędne a także odtruwające ciało. Sok z brzozy uaktywnia efekt filtracji w przewodach moczowych, pobudza usunięcie moczu a także złogów i chroni przed tworzeniu się kamieni moczowych.

Oskoła na umocnienie wydolności

Systematycznie pity sok z brzozy umacnia układ immunologiczny, a jednocześnie chroni przed infekcjami wirusowymi, tak często spotykanym wczesną wiosną. W związku z tym okazuje się bardzo polecany ludziom, którzy znajdują się zdecydowanie bardziej podatni na infekcje wirusowe, co to oznacza przykładowo młodzieży a także ludziom starszym.

Sok z pnia brzozy a właściwości przeciwnowotworowe

Sok z brzozy w medycynie ludowej od lat okazuje się uznawany za lek przeciwdziałający tworzeniu się raka, a bardzo raka płuc. Z tego powodu okazuje się on polecany nałogowym palaczom.

Sok z pączków brzozy na grypę

Sok z pączków brzozy może pomóc w zbiciu olbrzymiej ciepłoty, złagodzić bóle gardła, mięśni a także ból kości. W związku z tym okazuje się polecany ludziom, którzy zmagają się z grypą a także infekcjami grypopodobnymi.

Sok brzozowy na wrzody

Osoby, które zmagają się z wrzodami lub nieżytem organizmu, muszą wypić mocny sok z brzozy, którzy złagodzi dokuczliwe objawy schorzeń układu trawiennego.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieZdrowieDieta