Zdrowe przekąski z całego świata

Zdrowe przekąski z całego świata

Redakcja

2016-10-23

1 komentarz

Niech się zgłosi ten, kto nie lubi przekąsek. Ich wielbicielem jest dosłownie każdy. Przekąski są małe, zaspokajają nagły głód i można zjeść je dosłownie wszędzie, bez znaczenia, w jakiej szerokości geograficznej się znajdujemy. Na sklepowych półkach standardowo dominują chipsy, paluszki i słodkie batoniki, lecz jak przyjrzymy się bliżej, to znajdziemy dużo zdrowych odpowiedników. Oto najlepsze i najzdrowsze przekąski z całego świata.

Przekąski po europejsku

Według badania przeprowadzonego przez „The Washington Post” Europejczycy najczęściej sięgają po świeże owoce, czekoladę i sery. Na dalszych miejscach w rankingu europejskich przekąsek znalazły się jogurty, warzywa, ciasteczka i chleb. Pomimo tego, że lista nie przedstawia się kiepsko, Europejczycy nie stronią od słodyczy i chipsów. Niestety, niezdrowe zakąski są nadal bardzo popularne, lecz widać pozytywne zmiany - opowiadają dietetycy z portalu Lepszy Trener. Najszybciej rozwijającą się grupą przekąsek na starym kontynencie są różnorodne pasty do smarowania i dipy. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się libański hummus, salsa pomidorowa, guacamole czy greckie tzatziki.

Przekąski po amerykańsku

Liderem w ilości dostępnych przekąsek są Stany Zjednoczone. Amerykanie coraz częściej wybierają słone przekąski - orzechy, krakersy i chipsy. Niestety, skutki takich nawyków są widoczne gołym okiem - aż 1/3 mieszkańców USA cierpi na otyłość. To wynik nieodpowiednich wyborów żywieniowych. Na amerykańskim rynku, pomimo dużego wyboru zdrowych produktów, największą popularnością cieszą się zakąski, które nie wnoszą nic dobrego do jadłospisu. Na liście najzdrowszych produktów w Stanach Zjednoczonych znalazły się batoniki musli, orzechy, popcorn, chipsy warzywne i mrożony jogurt.

Przekąski po azjatycku

W Azji króluje czekolada. Badania wykazały, że po ten słodki przysmak sięga aż 69% mieszkańców kontynentu. Kolejne miejsca na podium zajmują świeże owoce i warzywa. Tym, co przekonuje do azjatyckich zwyczajów żywieniowych jest wybór zdrowych składników, zamiast tradycyjnych chipsów, co sprawia, że azjatycka dieta jest uznawana za najzdrowszą na świecie. Na sklepowych półkach znajdziemy produkty, których próżno szukać w innych miejscach - suszone ośmiornice, chipsy z wodorostów czy też przekąski z glonów. Ich smak może budzić kontrowersje, lecz są lekkie i zdrowe.


Dodaj komentarz

Komentarze

zaremba

2016-10-25 09:01:58


hummus widze ze jest coraz bardziej popularny w naszym kregu kulturowym

OdchudzanieDieta