Skuteczne ćwiczenia na smuklejsze ramiona

Skuteczne ćwiczenia na smuklejsze ramiona

Redakcja

2016-08-25

brak komentarzy

Z pewnością wiele z nas głowi się jak odchudzić ręce a także ramiona, które są pwodem naszych kompleksów. Nadmiar warstwy tłuszczu ramion a także rąk można wyeliminować specjalne ćwiczenia na smuklejsze ramiona.

Zasady ćwiczeń

Skuteczne spalenie tkanki tłuszczowej ramion to również zdrowa, o niskiej zawartości kalorii zbilansowana dieta. Najskuteczniejsze rezultaty na szczupłe ramiona dadzą treningi z wykorzystaniem hantli. Trzeba robić je na stojąco, pamiętając o prawidłowej postawie ciała (plecy proste). Ćwiczenia neleży robić przynajmniej 3 razy tygodniowo sukcesywnie powiększając ilość powtórek (o 10) by nie przeciążyć rąk a także barków. Systematycznie również zaleca się zwiększać ciężar hantli. Na rezultaty treningów ma znaczenie również to, jak długą pauzę robimy pomiędzy poszczególnymi seriami. Im krótsze, tym prędzej wymodelują się nam ramiona.

Do dzieła

Aktywność zaczyna się od komfortowego opuszczenia rąk wzdłuż korpusu. W rękach trzymamy hantle. Najpierw wierzch rąk kierujemy w tył a także w taki sposób, bez zmieniania ich ułożenia, zginamy ręce w łokciach, aż do momentu, gdy zbliżymy hantle co najmniej do ramion. Powoli opuszczamy dłonie. Ponawiamy unoszenie oraz opuszczanie 10 razy. Najpierw unosimy oraz opuszczamy obie ręce równocześnie, następnie wykonujemy trening na zmianę, raz jedną, raz drugą ręką. Aby z pewnością robić trening właściwie, można oprzeć się o ścianę plecami. Ramiona są wówczas z pewnością prostopadle do podłoża.

Zobacz też, czy warto chodzić na fitness.

Kolejne ćwiczenie prezentuje się identycznie, ale tym razem wierzch rąk kierujemy do przodu. Nie zapominajmy, by nie skręcać nadgarstków w okresie wykonywania treningi! Ten trening także powtarzamy 10 razy. Dłonie z hantlami można unosić z takiej samej pozycji (ręce opuszczone wzdłuż ciała). Tym razem mimo wszystko nie zginamy ich w łokciach, a unosimy w górę po bokach ciała. Kolejnym ćwiczeniem na szczupłe ramiona okazuje się unoszenie rąk z hantlami nad głowę. Rozpoczynamy od trzymania hantli nad ramionami, z rękami równolegle do korpusu (wierzch rąk skierowany na boki), następnie stopniowo unosimy ręce prosto do góry. Przy unoszeniu rąk można robić powolny wdech, a przy opuszczaniu – wydech.

Nie zapominaj, że zrzucanie nadwagi rąk nie musi polegać na podnoszeniu ciężarów. Pomogą lekkie hantle, którymi można robić nieobciążające treningi wyszczuplające. Walka z kilogramami nie może oczywiście obejść się bez skupienia się na tym, by ilość dostarczanych kcal była trochę znacznie mniejsza aniżeli ilość kcal, które spalimy. Dotyczy to zrzucania wagi całego ciała, nie wyłącznie rąk. Aby zatem uprzednio otrzymać rezultaty, skierujmy uwagę na to, co spożywamy a także w jakich proporcjach.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SportOdchudzaniePielęgnacja ciała