Co zrobić ze zmarszczkami? List do Redakcji

Co zrobić ze zmarszczkami? List do Redakcji

Redakcja

2016-10-27

brak komentarzy

Droga Redakcjo! Pierwszy raz zdecydowałam się na napisanie listu, ale jesteście dla mnie ostatnią deską ratunku. Mam 27 lat i ostatnio zauważyłam na swojej twarzy pierwsze zmarszczki. Jak to możliwe? Czytałam, że pierwsze oznaki starzenia pojawiają się po 30. roku życia. Stosowałam różne kremy i preparaty, ale jak widać nieskuteczne. Jestem przekonana, że dokładnie wiem jak dbać o skórę twarzy. Regularnie stosowałam peelingi, raz w tygodniu aplikowałam maseczkę i unikałam solarium. Niestety od jednego z tych produktów dostałam uczulenia i mniej więcej w tym samym czasie zauważyłam też pierwsze zmarszczki. Czy to możliwe, aby uczulenie przyspieszyło proces starzenia się? Co zrobić ze zmarszczkami, aby nie było ich więcej w moim młodym wieku? Bardzo proszę o odpowiedź.

Monika, Gdynia

Od Redakcji:

Droga Moniko, jesteśmy wdzięczni za Twój list - był naprawdę poruszający. Musisz wiedzieć, że bardzo podobne pytania dostajemy również od innych kobiet w Twoim wieku, dlatego z problemem nie jesteś sama. Liczymy, że dziś rozwiejemy nie tylko Twoje wątpliwości. 

Po pierwsze, pojawienie się zmarszczek to naturalny proces. Jego główną przyczyną jest zanikanie włókien kolagenowych, będących fundamentem naszej skóry. Sam proces nie rozpoczyna się w konkretnym wieku u każdej kobiety, lecz można przyjąć umowną granicę 25. roku życia. Dlatego od tego momentu, a nawet wcześniej warto sięgnąć po odpowiednią pielęgnację skóry. Pamiętaj, aby przed zakupem zwrócić uwagę na etykietę. Najistotniejszą sprawą jest, aby na niej znalazły się naturalne substancje nawilżające, np. oleje roślinne, masło shea czy pantenol. 

Po drugie, każdy posiłek na Twoim talerzu rzutuje na kondycję skóry. Niestety o tym zapominamy najczęściej i martwimy się jedynie o negatywny wpływ na figurę. Tymczasem stołowanie się w restauracjach fast food, spożywanie potraw tłustych i wysokokalorycznych negatywnie odbija się na naszej cerze, również przyczyniając się do przedwczesnego starzenia.

Po trzecie, postawmy na odpowiednie nawodnienie. Zalecamy wypijanie co najmniej 1,5 l wody dziennie. Taka dawka nie tylko zapewni odpowiednie nawilżenie skórze, ale również przyczyni się do neutralizacji toksyn z organizmu. 

Moniko, mamy nadzieję, że udzieliliśmy Ci podpowiedzi w zakresie dbania o własną skórę. Jak widzisz, pielęgnacja nie zaczyna się w łazience, lecz w kuchni. 

Życzymy Ci powodzenia!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda