Czy warto wyciskać wągry?

Czy warto wyciskać wągry?

Redakcja

2017-04-10

brak komentarzy

Grudka z białą końcówką lub czerwona zmiana, która pulsuje Ci pod tkanką skórną – znasz to? Ciągle ją czujesz lub widzisz, choćby nie spoglądając w lustro? Nie możesz normalnie funkcjonować, bo absolutnie wszystko ci mówi o tym, że wyciśnięcie jej poprawi Twój wygląd? Zatem układasz w specyficzny sposób dwa palce... Nie rób tego! To odniesie przeciwny skutek do zamierzonego. Czy warto wyciskać wągry skoro istnieje tak dużo efektów ubocznych?

Wyciskanie pryszczy - skutki uboczne 

Choć znaczna część ludzi mających trądzik, wyciska zmiany, to oficjalne a także jedyne słuszne zalecenie okazuje się takie, by tego nie wykonywać.Niestety jest bowiem mała szansa, że uda się ci zyskać całą zawartość wągra czy pryszcza, najpewniej partia dostanie się pod skórę a także stworzy pod nią zapalenie, które będzie się rozprzestrzeniało na większej wierzchniej warstwie.

Kiedy wyciskać pryszcze?

Jedyna sytuacja, w której dopuszcza się wyciskanie pryszcza, chociaż nie jest to rozwiązanie idealne a także dobrze to zaznaczyć – pojawia się wówczas, gdy na skórze wyskakuje zaogniony pryszcz, który łatwo wycisnąć.Wtedy można się go pozbyć, by przyspieszyć gojenie. Jednak musimy wykonać to umiejętnie. Na wstępie trzeba świetnie umyć ręce, przy użyciu chusteczki uchwycić skórę opuszkami palców (nie używając do tego celu paznokci) a także wycisnąć zmianę. Na koniec aplikujemy na nią coś co ją wysuszy – chociażby zwykłą maść cynkową.

Wyciskanie pryszczy - uzależnienie

Wyciskanie pryszczy to na nieszczęście w wielu sytuacjach nawyk, trudno się go pozbyć. Daje nam on ponieważ złudne uczucie panowania nad sytuacją, a nawet satysfakcję, że oto paroma zgrabnymi ruchami udało się nam pozbyć kłopotu.Należy bowiem mieć na uwadze, że częste wyciskanie pryszczy to nic innego jak przemęczanie, maltretowanie skóry. Zabieg, który powoduje dużo więcej efektów ubocznych aniżeli zalet. Dzięki niemu przenosimy zapalenie po twarzy, zmiany są ciągle zaagniane a także nadkażane. Skóra okazuje się czerwona, podrażniona. Możemy nabawić się przebarwień, musimy liczyć się z powstaniem blizn trudnych do zniwelowania. Dlatego na pytanie "Czy warto wyciskać wągry?" odpowiadamy kategorycznie "nie"!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda