Żel, jedwab, akryl, czyli rzecz o metodach przedłużania paznokci

Żel, jedwab, akryl, czyli rzecz o metodach przedłużania paznokci

Redakcja

2017-08-31

brak komentarzy

Twoje własne okazują się łamliwe a także trudno je zapuścić? Możesz je sztucznie przedłużyć, a przy okazji nadać im ładny kształt. Skuś się na metodę która będzie na rzecz ciebie najlepsza.

Najprostszym a także najtańszym środkiem na przedłużenie paznokci okazuje się przyklejenie z plastiku płytek, które razem z klejem można nabyć w drogerii. Tylko że takie paznokcie zbyt błyskawicznie odpadają a także wyglądają tandetnie.

Bardziej wymagające panie pozwalają zrobić użytek z wykwalifikowanych technik, a więc przedłużania paznokci w gabinecie. Dobra manikiurzystka zrobi paznokcie na zamówienie - subtelne na co dzień lub ekstrawaganckie na szaloną imprezę. W gabinecie możesz wybrać przepis nakładana bezwartościowych paznokci a także tworzywo, z jakiego zostaną zrobione.

Przedłużanie paznokci - tips czy szablon?

Tips to plastikowa płytka przyklejana w połowie tradycyjnej. Alternatywą na rzecz niego okazuje się szablon, a więc tekturka podkładana pod paznokieć. Manikiurzystka eliminuje ją, gdy wystygnie już masa, z którego uformowany został przetworzony paznokieć.

Ta druga metoda okazuje się delikatniejsza, bo nie przeciążamy paznokci plastykową płytką a także klejem. Jeżeli chodzi o trwałość, nie przejawia różnicy - świetnie zrobione paznokcie staną się trzymały się długo nieważne od zastosowanej sposoby.

Przedłużanie paznokci - akryl, żel czy jedwab?

Na tips lub szablon manikiurzystka nakłada tworzywo, z jakiego formuje paznokieć. Do wyboru posiada akryl, żel a także jedwab. Każdy z nich posiada trochę inne przeznaczenie. Twarde tworzywo nakłada się na twarde płytki, a miękkie na delikatne - to najważniejsza zasada. W związku z tym akryl, który okazuje się twardym tworzywem, więcej trzyma się na twardych płytkach paznokci. Przy miękkich płytkach lepiej sprawdzają się żel a także jedwab. Ten ostatni dość świetnie znosi moczenie w wodzie, zatem polecany okazuje się przykładowo gospodyniom domowym.

Czemu sztuczne paznokcie odpadają?

Bywa, że u poszczególnych użytkowników sztuczne paznokcie zwyczajnie nie chcą się trzymać a także nie okazuje się to w ogóle wina niewykwalifikowanej manikiurzystki. Może tak się zdarzyć, jeżeli leczymy się na nadciśnienie, posiadamy kłopot z hormonem tarczycy, oraz przy zaburzonej gospodarce hormonalnej.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja ciałaUroda