Hipoalergiczny tusz do rzęs - wady i zalety stosowania

Hipoalergiczny tusz do rzęs - wady i zalety stosowania

Redakcja

2016-11-09

brak komentarzy

Swędzenie, pieczenie i inne reakcje alergiczne mogą być wywołane przez nieodpowiedni tusz do rzęs. Niestety nawet te hipoalergiczne kosmetyki mogą powodować podrażnienia delikatnych partii wokół oczu. Jak wybrać odpowiedni hipoalergiczny tusz do rzęs? Jakie są kluczowe zalety i wady stosowania? Już wyjaśniamy!

Wybór tuszu

Zanim sięgniesz po odpowiedni tusz do rzęs wypracuj dobre praktyki wyboru kosmetyku. Po pierwsze, czytaj etykiety produktów. Zwróć szczególną uwagę na pierwsze trzy składniki, które będą podstawą zawartości. Dobrze sprawdzi się także test alergiczny produktu. Wystarczy, ze przyłożymy konkretny tusz na skórę tuż za uchem. Jeżeli po 72 godzinach nie zauważymy groźnych objawów, kosmetyk można uznać za bezpieczny. Warto również czytać opinie innych użytkowniczek na blogach i forach urodowych. 

Tusz hipoalergiczny - zalety stosowania

Wśród podstawowych zalet używania tuszu koniecznie trzeba wymienić piękne rzęsy, które wypracujemy bez ingerencji niebezpiecznych związków chemicznych w naszą urodę. Regularne stosowanie działa nawilżająco, a przy tym poprawia ich kondycję. W składzie hipoalergicznego tuszu znajdują się bezpieczne składniki. Dzięki temu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest niewielkie. 

Tusz hipoalergiczny - wady stosowania

Niestety musimy liczyć się z tym, że stosowanie hipoalergicznego tuszu zmniejsza objętość rzęs w porównaniu z tradycyjną maskarą. Jednocześnie oznacza to mniej intensywny kolor. Stosując hipoalergiczny tusz musimy się liczyć z tym, że po wykonaniu makijażu pozostaną grudki i stopniowo zacznie się kruszyć. Wiele użytkowniczek skarży się także na ślady tuszu pod oczami na kilka godzin po wykonaniu make up’u. 

Pomimo przedstawionych wad wybór hipoalergicznego tuszu jest zdecydowanie bezpieczniejszą opcją niż stosowanie tradycyjnych kosmetyków. Nie przyczynia się do podrażnień, zaś odpowiednio dobrany nie będzie pozostawiał niekorzystnych śladów pod oczami i równomiernie rozprowadzi się na rzęsach. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda