Jak przygotować pastę cukrową do depilacji w domu

Jak przygotować pastę cukrową do depilacji w domu

Redakcja

2017-08-03

brak komentarzy

Pasta cukrowa to doskonała metoda depilacji. Pastę cukrową możesz wykonać sama w domu a także trzymać ją w lodówce. Do przyrządzenia pasty do depilacji będzie wystarczające najzwyklejszy cukier, cytryna a także woda. Jak wykonać pastę cukrową do depilacji? Sprawdź nasze receptury.

Depilacja na rzecz praktycznie wszystkich kobiet okazuje się przykrym obowiązkiem - zaczerwienienia po goleniu, zapalenia mieszków włosowych, wrastanie włosków, świerzbienie, to wyłącznie niektóre z najczęstszych kłopotów po depilacji. Jeżeli maszynka a także depilator wyrządzają dużo więcej szkody aniżeli pożytku, a krem lub wosk uczulają skórę, sprawdź depilację pastą cukrową. Ta metoda depilacji przybyła do nas z Bliskiego Wschodu, wobec tego zwana okazuje się także depilacją arabską.

Pastę cukrową robi się bardzo łatwo, chociaż wymaga to nieco cierpliwości. Taką metodę likwidacji owłosienia można używać na zimno a także na gorąco. Nie zniechęcaj się nieudanymi próbami przyrządzenia pasty. Na drodze prób a także grzechów trzeba dobrać idealne stosunek na rzecz siebie - stosunek substancji zebranych w przepisach znajdują się w ogromnej mierze orientacyjne. Po paru próbach zatem powinnaś odnaleźć doskonały środek przyrządzenia, wówczas możesz ugotować wyższą ilość pasty a także trzymać ją w lodówce.

Przepis na pastę cukrową z wodą

Substancje: 2 kubki cukru, 1/4 kubka wody mineralnej, 1/4 kubka soku z cytryny.

Sposób przyrządzenia. Do garnka wlej wodę, a gdy się zagotuje, dorzuć sok z cytryny a także cukier. Mieszaj do rozpuszczenia węglowodanów a także gotuj na małym ogniu (to szczególnie istotne, czyli masa cukrowa przyklei się do dna garnka - jeżeli masz prawdopodobieństwo zabierz garnki z grubym dnem) ok. 35-45 min., co pewien moment mieszając. Gdy mikstura posiada kolor bursztynu, a odrobina wyjęta na łyżeczkę błyskawicznie stygnie, pasta okazuje się gotowa. Teraz musimy przelać ją do chłodnej miski. W trakcie zabiegu wyjmuje się nieco, parę min. ugniata (będzie przypominać plastelinę) a także nakłada na skórę. Taką kulką "jeździ" się parokrotnie, usuwając wszelkie, choćby najkrótsze włoski. Gdy masa okazuje się nazbyt twarda, można miskę ułożyć do ciepłej wody, a gdy się klei, musimy uzbroić się w cierpliwość, aż ostygnie.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda