Jak zrobić masaż twarzy?

Jak zrobić masaż twarzy?

Redakcja

2017-08-17

brak komentarzy

Systematycznie realizowany masaż twarzy uatrakcyjnia stan cery a także utrzymuje ją w dobrej sprawności fizycznej. A połączony z umiejętnie dopasowanym kosmetykiem w widoczny środek ujmuje lat.

Ostatnio masaż twarzy stał się zdecydowanie mniej istotnym częścią codziennej pielęgnacji. Stało się tak z powodu rosnącej popularności zabiegów medycyny estetycznej a także korzystania ze specjalistycznej aparatury mającej nam dostarczyć młody, piękny wygląd. Tylko nieliczne firmy kosmetyczne opracowały autorskie, profesjonalne masaże, które są istotę zabiegu poprawiającego sprawność cery, a częstokroć także alternatywę na rzecz zabiegów z wykorzystaniem aparatury.

Sam masaż twarzy musi okazać się wykorzystywany każdego dnia, przy każdym nałożeniu kremu, zmywaniu podkładu, pielęgnacji cery twarzy. Masaż twarzy nie wyłącznie przyspiesza absorpcję się produktów kosmetycznych, ale także pobudza mikrokrążenie krwi a także limfy, uatrakcyjnia kolor cery a także funkcjonuje przeciwzmarszczkowo.

Masaż twarzy - uciskanie czy głaskanie?

Na twarzy jest 10 mięśni odpowiedzialnych za mimikę. Inaczej aniżeli na innych częściach ciała, tkanka mięśniowa przyczepione znajduje się prosto do cery a także każda mina, grymas wpływają na zdenerwowanie mięśniowa a także marszczenie się cery, które z czasem się utrwalają. W dodatku z wiekiem skóra gubi gęstość a także giętkość, co w sumie powoduje, że twarz gubi młody wygląd.

Masaż nie cofnie popełnionych niekorzystnych modyfikacji, ale rzeczywiście może zdziałać cuda. W masażach odmładzających używa się różnorodne techniki, przykładowo refleksologiczny ucisk określonych partii scala się z oklepywaniem – w rezultacie ustępują zastoje limfatyczne a także opuchlizny, uatrakcyjnia się krążenie krwi, a jednocześnie odżywienie a także kolor cery. Co poniektóre takie masaże są bardzo silne a także choćby bolesne. Ale choćby wyłącznie głaskanie cery powoduje przyjemne odprężenie, rozluźniają się przykurczone tkanka mięśniowa, niedoskonałości robią się zdecydowanie mniej uwydatnione a także łagodnieją rysy.

Jak wykonać masaż twarzy w domu?

Odmładzający masaż swobodnie wykonywać po zmroku, po starannym demakijażu a także nałożeniu odżywczego kremu. Najprostsza metoda to robienie palcem wskazującym (lub również środkowym) małych kółeczek na skórze zgodnie z przebiegiem mięśniowa – w stronę od środka twarzy na zewnątrz a także nieco ku górze.

Masaż wokół oczu rozpocznij od wewnętrznego kącika, przez górną powiekę, do kącika zewnętrznego a także dzięki dolną powieką znowu do kącika zewnętrznego. Powtarzaj to, tym razem uciskając skórę raz przy przypadku wokół oczu na linii oczodołu. Czoło masuj od linii pomiędzy brwiami, przesuwając palce równocześnie do góry a także ku skroniom.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda