Jaki krem do opalania na solarium?

Jaki krem do opalania na solarium?

Redakcja

2017-03-10

brak komentarzy

Jakie produkt do opalania na solarium? Półki sklepowe uginają się pod ciężarem kosmetyków do opalania: przyspieszaczy, balsamów, kremów, olejków czy bronzerów. Który z nich swobodnie wybrać do opalania w solarium? Czy opalanie w solarium wymaga specjalnych specyfików, czy będzie wystarczający jakikolwiek kosmetyk przeciwsłoneczny?

Przed opalaniem w solarium

Podstawą spektakularnej opalenizny okazuje się właściwe przygotowanie skóry do opalania. Na wstępie trzeba zmyć make up, oczyścić twarz oraz dekolt. Zdjąć biżuterię a także zegarek. Przed opalaniem nie wolno używać dezodorantów ani perfum. Włóż okulary ochronne na oczy.

Suplementy do opalania w solarium

W solarium twoja skóra bywa poddawana cięższym warunkom aniżeli nad morzem, wobec tego kosmetyk, jakiego użyjesz musi dostarczyć maksymalną ochronę i stosownie zadbać o twoją skórę. W związku z tym kosmetyk do opalania, który stosujesz na plaży okazuje się nieodpowiedni w solarium. Profesjonalne produkty możesz nabyć w każdym dobrym solarium. Tylko za ich pomocą osiągniesz zdrową oraz trwałą opaleniznę, ale również utrzymasz własną skórę w dobrej kondycji fizycznej.

Specjalistyczny suplement zwiększa efekt opalania równocześnie pielęgnując skórę. Sprawia, że opalenizna prezentuje się lepiej, okazuje się ciemniejsza, prędzej widać rezultaty. Stosując solaryjne produkty, wykorzystujesz 100% czasu opalania. Jeżeli nie korzystasz z kremów, skóra używa wyłącznie 40-60% prawidłowego czasu opalania. Kosmetyki plażowe nie nadają się do solarium a preparaty solaryjne okazują się nieodpowiednie na plażę. Po pierwsze nie zawierają filtrów UV, po drugie posiadają inne właściwości. Kosmetyki plażowe mają opóźnić efekt opalania a także ochronić bezpośrednio przed wpływem promieniowania oraz wolnymi rodnikami rozwijającymi się na skórze. W solarium moment opalania okazuje się zdecydowanie krótszy, aniżeli czas spędzony na plaży. Kosmetyki przeznaczone do solarium mają przyspieszyć opalanie, posiadają substancje brązujące, nawilżające, antyutleniające. Dzięki temu pobyt w solarium okazuje się bezpieczniejszy.

Po wizycie w solarium

Używaj kosmetyków przeznaczonych do cery po opalaniu. Regenerują ją, nawilżają a także niwelują podrażnienia i przedłużają żywotność opalenizny. Wybieraj produkty z aloesem a także witaminą E. Taki suplement  powinnaś używać każdego dnia. Po powrocie z solarium nie wchodź od razu pod natrysk. Odczekaj przynajmniej 60 minut. Nie myj się zbyt ciepłą wodą. Nie zapominaj jednak,  że aby osiągnąć ładną, złotobrązową opaleniznę a także zachować ją jak najdłużej, twoja skóra musi być w dość dobrej kondycji fizycznej.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja ciałaUroda