Krem do depilacji - kiedy stosować i w jakich przypadkach ich unikać

Krem do depilacji - kiedy stosować i w jakich przypadkach ich unikać

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Kremy do depilacji są godne zaufania i efektywne. Ich używanie nie potrzebuje jakiejkolwiek wprawy ani nie zagraża powikłaniami. Co opłaca się przyswoić o kremach do depilacji skóry?

Co zawiera i jak funkcjonuje krem do depilacji

W zawartości kremów do depilacji są elementy rozpuszczające keratynę włosa, przykładowo kwas tioglikolowy (Thioglycolic Acid). Taki silny budulec po naniesieniu na skórę wnika we włoski i rozrzedza mieszczące się w łodydze mostki keratynowe. Funkcjonuje wyłącznie na wierzchniej warstwie: jego cząstki są na tyle obfite, że nie przenikają przez skórę i nie dosięgają do cebulek włosowych. Wobec tego po większej liczby dniach od zabiegu depilacji włoski zaczynają odrastać.

Typy kremów do depilacji

Włoski w różnorodnych punktach ciała posiadają różnorodną grubość, a skóra – wrażliwość. Producenci wzięli to pod uwagę, wobec tego kremy do depilacji trzeba rozpisać również według typu skóry, a także wedle przeznaczenia. W sklepach ogólnodostępne są kremy do likwidacji włosków ze skóry zwyczajnej, suchej i delikatnej, a więc do depilacji twarzy, pach, rąk i okolic bikini (lub zwyczajnie do likwidacji włosków z miejsc zwłaszcza czułych).

Przeciwwskazania do depilacji kremem

Kremy do depilacji są bezpieczne również dla pań w ciąży, a także dla alergików – w tych sytuacjach zaleca się mimo wszystko bezpośrednio przed 1 wykorzystaniem koniecznie wykonać próbę alergiczną, z uwagi na to, że kremy do depilacji pozwalają zadrażnić cerę. Należy o niej wiedzieć także, jeżeli skóra jest szczególnie delikatna. Małą ilość kosmetyku aplikujemy na skórę w obrębie nadgarstka – po 48 godzinach to powinno być jasne. Jeżeli po tym trakcie nie wystąpi żadna reakcja uczuleniowa ani podrażnienie, krem trzeba przyjmować bez strachu, jeżeli pojawi się podrażnienie lub wysypka to znak, że dany środek nie jest właściwy.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda