Manicure japoński – krok po kroku

Manicure japoński – krok po kroku

Redakcja

2017-05-02

brak komentarzy

Japoński manicure to zabieg polegający na wcieraniu energicznymi ruchami pasty z witaminami a także minerałami w całkowicie naturalną płytkę paznokciową i naniesieniu na nią warstwy pudru. W rezultacie otrzymuje się prawidłowe a także w naturalny sposób wyglądające paznokcie.

Jak wykonać japoński manicure?

Rozdwajające się, łamliwe paznokcie okazują się bolączką wielu kobiet. Jeżeli nie możesz dać sobie rady ze zniszczoną płytką, ratunkiem będzie środek pielęgnacji wykorzystywany przez Japonki. Zasada tego manikiuru okazuje się dość prosta – polega na intensywnym wcieraniu w płytkę zielonej pasty. Pasta posiada elementy, które odżywiają a także umacniają paznokcie, oraz nadają im unikatowy blask różowej perły – krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę, wit. A a także E.

Najpierw mimo wszystko musimy zmatowić płytkę pilniczkiem, dzięki czemu odsłonięte pozostają kanaliki prowadzące w jej głąb, więc pasta świetnie w nie wnika. Aby ją w nich zatrzymać, trzeba teraz nanieść a także wmasować małą ilość specjalistycznego pudru. Istota manikiuru japońskiego polega na umiejętnym wcieraniu na początek pasty, a następnie pudru – w jednym stronę a także przy użyciu polerek ze skóry jelonka: zielonej do pasty a także różowej do pudru. Do zabiegu nie wykorzystuje się metalowych pilniczków do skracania paznokci, ani nie wycina się skórek. Rezultat widać od razu – paznokcie okazują się doskonale aksamitne a także lśniące. Aby terapia odniosła długotrwały rezultat, manikiur zaleca się powtórzyć 3,4 razy w odstępie zazwyczaj 3 tygodni.

Manicure japoński - krok po kroku

Do przeprowadzenia właściwego japońskiego manicure w domu będziemy potrzebować:

• dwustronnego pilniczka do skracania i matowienia paznokci bezpośrednio przed nałożeniem zabiegu;

• z plastiku szpatułki do nakładania pasty i pudru P.Shine na polerkę i do odpychania skórek bezpośrednio przed nałożeniem zabiegu;

• pasty p.shine - wcierasz ją energicznymi ruchami w całkowicie naturalną płytkę paznokciową przy użyciu przeznaczonej do tego zielonej polerki;

• pudru - po zastosowaniu pasty wcieraj puder energicznymi ruchami w całkowicie naturalną płytkę płytki paznokcia różową polerką. W taki środek zabezpieczasz składnik występujące w paście a także pozwalasz im wniknąć w płytkę.

Zabieg trzeba powtarzać co 21 dni.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja ciałaUroda