Pielęgnacja cery tłustej trądzikowej

Pielęgnacja cery tłustej trądzikowej

Redakcja

2017-01-19

brak komentarzy

Błyszczący nos, świecące czoło oraz policzki to problem nie wyłącznie nastolatków. Cerę tłustą coraz zdecydowanie częściej posiadają także ludzie po trzydziestce – zwłaszcza niewiasty, mało kiedy płeć brzydka. Jak o nią dbać a także czego nie robić w trakcie pielęgnacji?

Cera tłusta uznawana okazuje się za zło niezbędne, a to z powodu prezencji – cera tłusta bywa gruba, ziemisto-szarożółta, z widocznymi zaskórnikami, w dotyku lepka od pokrywającego ją sebum. Mimo tych wad cera tłusta posiada parę walorów – okazuje się odporna na właściwości wiatru a także mrozu, świetnie toleruje wodę oraz mydło, jej posiadaczki długotrwalej cieszą się tkanką skórną jędrną, bez niedoskonałości, a w czasie zużycia nie wysusza się. Jednak ten typ skóry na co dzień okazuje się dość kłopotliwy w pielęgnacji, zaś specyficzny na rzecz skóry tłustej nadmiar sebum to nie wyłącznie defekt estetyczny – także większa tendencje do kłopotów z tkanką skórną takich, jak wypryski bakteryjne, trądzik, czy infekcje grzybicze.

Jakie produkty do skóry tłustej?

Nie okazuje się prawdą, że posiadaczki tłustej cery mogą wyłącznie marzyć o lepszej aparycji. Właściwe produkty a także prawidłowa, systematyczna pielęgnacja okazują się w stanie przywrócić skórze twarzy rozsądny, mocny wygląd, zredukować łojotok a także rozszerzone pory, usunąć wągry. By uzyskać ten rezultat, pielęgnacja musi okazać się synergiczna – to oznacza, że produkty użyte na poszczególnych jej etapach muszą z sobą współgrać.W związku z tym do pielęgnacji najrozsądniej używać specyfików z tej samej linii kosmetycznej przeznaczonej na rzecz skóry tłustej. Muszą okazać się to produkty beztłuszczowe (tzw. oil-free). Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to płyn micelarny lub żel do demakijażu, tonik bez obecności trunku, na dzień łagodny delikatny krem nawilżająco-matujący, najrozsądniej z filtrem UV, na wieczór krem regulujący wytwarzanie sebum. Niezbędnym uzupełnieniem pielęgnacji okazują się bibułki matujące, peeling a także maseczka do skóry tłustej.

Jak pielęgnować cerę tłustą?

Zasady pielęgnacji tego rodzaju skóry okazują się podobne, jak innych kategorii cery – zaleca się mimo wszystko przykuć uwagę na parę drobiazgów, które okazują się bardzo ważne. Cerę tłustą musimy precyzyjnie oczyszczać nie jedynie po zmroku, ale także po wstaniu z łóżka, by usunąć zalegającą na niej barierę sebum a także obumarłe komórki. Po każdym myciu twarz zaleca się przetrzeć tonikiem antybakteryjnym, zmniejszającym widoczność porów (można to robić także przez cały dzień, na rzecz odświeżenia). Co parę godzin do cery można przykładać bibułkę matującą, która zbierze nadmiar sebum. Raz tygodniowo konieczny okazuje się peeling, którzy mechanicznie usunie resztki martwego naskórka (w innym przypadku obumarłe komórki zablokują pory, co doprowadzi do pojawienia się zaskórników, a choćby ropnych wykwitów). Po peelingu zaleca się zaaplikować maseczkę antybakteryjną lub ściągającą pory, przykładowo na podstawie glinki.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda