Płukanka z kawy zapobiegnie wypadaniu włosów

Płukanka z kawy zapobiegnie wypadaniu włosów

Redakcja

2017-06-01

brak komentarzy

Kofeina wykorzystywana na skórę głowy uaktywnia porost włosów a także chroni przed ich wypadaniem.

Kawa w kosmetyce – właściwości

Kofeina, czysty wyciąg otrzymywany z roślin takich jak kawa, herbata czy guarana, znana okazuje się z szerokiego zastosowania w kosmetyce. Charakteryzuje się cennym wpływem na wygląd a także zdrowie cery twarzy, ciała i włosów. Dotlenia, chroni przed tworzeniu się niedoskonałości, wysmukla a także zmniejsza wypadanie włosów.

Kofeina w pielęgnacji włosów

Udokumentowano, że kofeina zastosowana na skórę głowy uaktywnia cebulki a także aktywuje porost włosów, oraz chroni przed ich wypadaniem spowodowanym nadmiernym oddziaływaniem hormonów. Ma także pozytywny znaczenie na kondycje samych włosów. Umacnia ich strukturę, spłyca, zwiększa poziom blasku i ociepla ich barwę. Ze względu na to że kofeina okazuje się błyskawicznie usuwana przez ciało, obejmujące ją produkty muszą posiadać używane systematycznie, by uwydatnione były rezultaty. Dodatkowo zaleca się mieć na uwadze o tym, by kosmetyk pozostawić na pasmach i skórze głowy co najmniej 2 minuty, tak by aktywować właściwości kofeiny.

Kawowa płukanka do włosów a także cery głowy

Aby upewnić się właściwości kofeiny na skórę głowy a także włosy zorganizuj kawową płukankę. Jedną łyżkę kawy zalej filiżanką gorącej wody. Po 10 minutach odcedź fusy, a potem do powstałego płynu dorzuć 1/2 l wody mineralnej. Dobrze wystudzonym płynem wypłucz stopniowo głowę po oczyszczeniu a także odżywce, precyzyjnie wcierając go we włosy i skalp. Płukanka do włosów z kawy okazuje się już dokładnie gotowa. Teraz trzeba umyć włosy, a potem przepłukać je płynem z kawy.

Wiadomo po użyciu płukanki do włosów, zatem powinnaś spłukać je ciepłą wodą. Zrób to precyzyjnie, bo resztki kawy sprawią, że włosy staną się klejące.

Cechy kawy to rzeczywiście bogaty zbiór. Za pomocą niej włosy staną się błyszczące, a kolor się ożywi. Wpływ kofeiny to pobudzenie mikrokrążenia a także zapobieganie wypadaniu włosów. Jedną słowem mówiąc, autentyczna regeneracja włosów.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda