Schorzenia, które sygnalizują dolegliwości skóre

Schorzenia, które sygnalizują dolegliwości skóre

Redakcja

2016-10-02

brak komentarzy

Wysypka, świerzbienie, nieduże krostki na całym ciele - trudności skórne mogą wskazywać zdecydowanie groźniejsze przypadłości niż ci się wydaje. Nie lekceważ symptomów, które wysyła ciało. Zobacz co mogą oznaczać oraz skonsultuj je jak najprędzej z lekarzem.

Celiakia

Osoby cierpiące na celiakię powinny stronić od pszenicy, jęczmienia oraz żyta. Opryszczkowate zapalenie skóry jest często spotykanym efektem ubocznym schorzenia. Skóra będzie świerzbiąca oraz występują na niej pęcherze. Jeżeli cierpisz na celiakię oraz spostrzegasz u siebie te skutki, porozmawiaj z dermatologiem o tym, jakie działania przedsięwziąć.

Niewydolność nerek

Zanim dojdzie do niewydolności nerek, już dużo wcześniej dostrzeżesz, czy masz z nimi trudności. Gdy nerki nie działają prawidłowo, może objawić się świerzbienie, wysypka. Jeżeli nie możesz się pozbyć tych oznak, skontaktuj się z lekarzem oraz wykonaj właściwe badania.

Rak

Ogólne świerzbienie może sygnalizować białaczkę, a pieczenie w danych miejscach inne typy raka, przykładowo piersi, jajników czy układu trawiennego. Jeżeli jednak dostrzeżesz świerzbienie, które pojawia się ciągle w tym samym miejscu, lepiej skonsultować się z lekarzem.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaChoroby i dolegliwości