Skóra poparzona przez słońce! Wypróbuj domowe sposoby!

Skóra poparzona przez słońce! Wypróbuj domowe sposoby!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Domowe metody na poparzenia od promieni słonecznych okazują się wariantem na rzecz kremów czy maści regenerujących skórę, które znajdują się ogólnodostępne w aptekach a także drogeriach. Za pomocą substancji obecnych w ekstraktu z ogórka, maślance czy świeżych ziemniakach błyskawicznie złagodzisz ból a także wrażenie pieczenia towarzyszące oparzeniom.

U użytkowników, którzy przesadzili z opalaniem, zaleca się białko jajek

Surowe białko jaja kurzego posiada cystatynę, która blokuje stany zapalne, a także enzym określany lizozymem, który ma cechy bakteriobójcze a także antywirusowe. Ponieważ oba elementy posiadają właściwości podobne do praktyki antybiotyku a także przyśpieszają efekt gojenia się ran. Wysmaruj gazę surowym, schłodzonym kurzym białkiem, a potem przyłóż do oparzonej cery. Zdejmij okład po 15 minutach. Możesz również ubić białko a także powstałą pianę zaaplikować na podrażniony naskórek.

Istotne! Lizozym gubi własne cech jeżeli w białku jest odrobina żółtka jajka.

Puree ziemniaczane błyskawicznie złagodzi wrażenie pieczenia towarzyszące oparzeniom

Sok ze świeżych kartofli posiada substancję o oddziaływaniu zbliżonym do atropiny, dzięki czemu szybko łagodzi ból a także chroni przed tworzeniem się pęcherzy. Dodatkowo krochmal występujący w tych warzywach chroni skórę bezpośrednio przed łagodzeniem podrażnień. W celu złagodzenia oparzeń słonecznych możesz użyć kartofli w formie plasterków, zmielonych na puree lub, jak Japończycy, użyć skórki z kartofli. Papkę lub plasterki ziemniaka przyłóż do oparzonej cery a także przykryj gazą. Zdejmij okład po ok. 30 minutach. Alternatywą na rzecz surowych kartofli okazuje się mąka ziemniaczana zmieszana z wodą.

Ogórek zaleca się zwłaszcza na oparzonej skórze twarzy

Ogórek okazuje się bogaty w przeciwutleniacze a także wit. C, dzięki czemu znakomicie broni a także regeneruje skórę. Starczy dołożyć plasterki do zmienionych chorobowo miejsc a także pozostawić na pół godziny. Delikatny sok z ogórka zaleca się bardzo na oparzonej skórze twarzy.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda