Słodki relaks, czyli domowy masaż czekoladą

Słodki relaks, czyli domowy masaż czekoladą

Redakcja

2017-07-31

brak komentarzy

Cechy czekolady powodują, że znalazła ona duże wykorzystanie w kosmetyce. Czekolada w tabliczce okazuje się pyszna a także pełna magnezu, ale posiada sporo kcal, zatem jedzona w wyższych proporcjach prowokuje tycie. Za to bez ograniczeń można korzystać z jej w produktach, które odżywiają, upiększają, oraz... odchudzają a także ujędrniają organizm.

Kilka słów o czekoladzie

Nie byłoby czekoladowych przysmaków, gdyby nie ziarno z konary kakaowego — Theobroma cacao, co można przetłumaczyć jako "pokarm bogów". Ta wiecznie zielona roślina rośnie w klimacie tropikalnym a także owocuje przez cały rok. Można ją odróżnić po błyszczących liściach a także różowych kwiatach, które potem modyfikują się w obfite, podłużne świeże owoce. W każdym z nich jest kilkadziesiąt kakaowych ziaren. Ale od wystąpienia owoców do osiągnięcia czekoladowych przysmaków daleka droga.

Po wydobyciu ziaren z dużego "etui" musimy pozostawić je zdecydowanie dużo więcej na 7 dni na bananowych liściach. Przez taki moment dochodzi do specyficznej fermentacji. Potem ziarna się  suszy a także praży, a potem wyciska się z nich tkanka tłuszczowa a także wytwarza miazgę. W kwestii czekoladowych przysmaków do spożywania, scala się ją z cukrem, sproszkowanym mlekiem a także wodą a także uciera na jednolitą masę.

Produkty kosmetyczne obligują do trochę zdecydowanie bardziej doświadczonych technologii, które najczęściej znajdują się sekretem koncernów kosmetycznych.

Przepis na domowy masaż ze słodką czekoladą

Przed rozpoczęciem masażu wykonaj peeling całego ciała. Skuś się na czekoladki gorzką, o ogromnej obecności kakao. Na całe organizm pozostaniesz potrzebować ok. 2 tabliczek. Potem rozpuść czekoladki w garnuszku a także pilnuj ciepłoty - słodka czekolada nie może posiadać nazbyt gorąca, bo poparzysz skórę. Do czekoladowych przysmaków dorzuć parę kropli olejku przykładowo cynamonowego lub arganowego. W ten sposób mikstura będzie lepiej rozprowadzać się na ciele.

Czekoladą nacieraj się sama lub poproś kogoś o pomoc w wykonaniu masażu. Nalej na skórę nieco czekoladowych przysmaków a także rozprowadzaj kolistymi ruchami. Wykonuj masaż dzięki ok. pół godziny, a na koniec zmyj czekoladki z cery ciepłą wodą przy użyciu gąbki.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda