Wypadanie włosów jesienią - szampon, odżywka, balsam: co wybrać?

Wypadanie włosów jesienią - szampon, odżywka, balsam: co wybrać?

Redakcja

2016-12-11

brak komentarzy

Nadmierne wypadanie włosów jesienną porą to naturalny proces, aczlowiek dolegliwy. Jeśli dotyczy Ciebie taki kłopot i nie masz pojęcia, jak sobie z nim poradzić zobacz nasze kosmetyczne porady. Bazą zdrowych włosów jest stosowna pielęgnacja. 

Włosów jesienią - szampon

Zabierz się za wybranie właściwych specyfików. Codziennie oraz święta. Może się przecież okazać, iż od lat używasz produktów kosmetycznych do włosów przetłuszczających się, w trakcie gdy tak właściwie posiadasz włosy mieszane. To w związku z tym często swędzi cię skóra głowy, występuje łupież, a włosy prezentują się po wysuszeniu jak stóg siana. Włosy mieszane, a więc tłuste u nasady oraz suche na końcach - błyskawicznie tracą świeżość oraz kondycję. Są najpowszechniejszym typem włosów i na nieszczęście w szczególności uciążliwym. Obligują do stosowania paru specyfików - innego do obmywania włosów, innego do odżywiania końcówek.

TYmczasem włosy przetłuszczające się łatwo się elektryzują oraz deformują pod czapką czy chustką. Już w parę godzin po oczyszczeniu prezentują się na "wczorajsze". Trzeba zdać się dużej na szampony z ziół, pozbawione olejków oraz nadto licznych substancji aromatycznych. Odmienną zasadą powinni się kierować właściciele włosów suchych. Bardzo często są także zniszczone, matowe, łamliwe, z rozdwajającymi się końcówkami. Po oczyszczeniu oraz nałożeniu maski czy odżywki nadal trudno je rozczesać. Suche włosy zazwyczaj zawdzięczamy nieprawidłowemu farbowaniu włosów, wystawianiu bez ochrony na promienie słoneczne czy niestosowaniu właściwych specyfików odżywiających.

Najrozsądniej do dziennego obmywania włosów korzystać z dość subtelnych szamponów, które w własnym składzie posiadają jak najmniej substancji. Te szampony, to głównie preparaty do obmywania włosów oraz ciała dla małych pociech oraz niemowlaków. Raz tygodniowo albo dwa zalecane okazuje się umycie włosów zwyczajnym szamponem, który pomoże zmyć zanieczyszczenia. Nie zapominaj, przy codziennej pielęgnacji skupiaj się na myciu głowy (skalpu), nie włosów na całej długości. W innym wypadku będziesz notorycznie włosy przesuszać.

Włosów jesienią - balsamy oraz odżywki

Jeśli chodzi o same preparaty, to nie zapominaj, iż balsam jest raczej pozbawiony cech leczniczych czy odbudowujących. Dedykowany do codziennej pielęgnacji, spłyca łuski włosa oraz ułatwia rozczesywanie, ale nic oprócz tego. Okazuje się za to komfortowy w użyciu, należy położyć go na parę minut, a w tym czasie można dokonać dalszej porannej albo nocnej toalety. Aplikuj go na włosy (głównie na końcówki włosów), a nie na skórę głowy, w innym przypadku prędzej będą się przetłuszczać. Odżywki posiadają więcej substancji odbudowujących. Sprawdzony produkt możesz  dostosować dwa, trzy razy w przeciągu tygodnia.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda