Zakamufluj niedoskonałości cery, czyli rzecz o makijażu maskującym

Zakamufluj niedoskonałości cery, czyli rzecz o makijażu maskującym

Redakcja

2017-04-24

brak komentarzy

Niedoskonałości skóry to bardzo często krostki, wągry, zmiany kolorytu a także popękane naczynka. Każdą z modyfikacji na skórze musimy traktować indywidualnie, bo zmieniające się kolory a także tekstura cery wychodzą spod podkładu. To zwłaszcza wobec tego powstały produkty do zadań profesjonalnych - barwne korektory, kremy BB a także kryjące podkłady, oraz bazy a także kremy wyrównujące kolor cery.

Przy niewielkich zmianach możesz korzystać z samego kremu tonującego, który wyrówna kolor. Jeżeli mimo wszystko to nie służy, zatem powinnaś użyć korektory, podkłady a także pudry zdolne ukryć każdą zmianę. Nie zapominaj mimo wszystko, by nie przesadzić z częstym spożyciem, bo wówczas twarz będzie prezentowała się jak maska. Rezultat musi okazać się naturalny - to jeden z najistotniejszych reguł podkładu maskującego.

Makijaż maskujący opuchliznę a także worki pod oczami

Z workami pod oczami, które tworzą się po wstaniu z łóżka, walcz z pomocą korektora o ton jaśniejszego od cery twarzy. Nie wkładaj go mimo wszystko na całe podpuchnięte miejsce, to częsty błąd. Skóra okazuje się tam poluzowana, zatem a także tak posiada jaśniejszy kolor aniżeli reszta twarzy. Zamalowując ją białym korektorem, wyłącznie podkreślisz opuchliznę. Jaśniejszy korektor nanieś zatem wyłącznie na granicy opuchlizny a także zwyczajnej cery. Nie wkładaj już na to podkładu jak na resztę twarzy. Ale możesz subtelnie oprószyć to miejsce pudrem.

Makijaż maskujący podkówki pod oczami

Jeżeli fioletowe cienie pod oczami zdradzają po wstaniu z łóżka, jak świetnie bawiłaś się w nocy, zamaluj je korektorem o ton jaśniejszym od cery twarzy lub żółtym. Ten pierwszy zlikwiduje nieduże zasinienie, drugi da sobie radę także w sytuacjach beznadziejnych. Uważaj mimo wszystko, by nie zaaplikować produktu za sporo. Wokół oczu, choćby w młodym wieku, tworzą się niedoskonałości mimiczne. Jeżeli położysz grubą barierę korektora, wypełni on niedoskonałości a także staną się zdecydowanie bardziej uwydatnione.

Nie zapominaj także, że skóra wokół oczu okazuje się wrażliwa, zatem wszystkie manewry w tych okolicach obligują do rozwagi. Najdogodniej wkładaj produkty opuszkiem serdecznego palca, bo posiada z popełnionych pięciu najmniejszą siłę nacisku, wskutek czego nie rozszerza nazbyt cery. Oprócz tego w przeciwieństwie do reszty ciała okazuje się naładowany ujemnie. Gdy przybliżasz go do twarzy z nałożonym kosmetykiem, zachodzi reakcja przyciągania odmiennych ładunków a także preparat lepiej przylega do cery.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda