Ziemniaki, soda oczyszczona a nawet cytryna – sposób na zaskórniki na nosie

Ziemniaki, soda oczyszczona a nawet cytryna – sposób na zaskórniki na nosie

Redakcja

2017-06-22

brak komentarzy

Wągry a także zaskórniki to jedne z bardzo często pojawiających się kłopotów dermatologicznych. Jak efektywnie uwolnić się od wągrów na twarzy? Czy domowe metody pozwalają pomóc w zwalczaniu zaskórników? Czy nasza dieta posiada znaczenie w tej kwestii? Sprawdź, jak efektywnie wygrać walkę z niedoskonałościami cery. Jak się okazuje pomóc nam może w tym nawet pospolita cytryna - sposób na zaskórniki na nosie domowy, a więc i tani. 

Wągry - co to? 

Wągry produkowane są wskutek zablokowania porów twarzy. Gdy tuż pod powierzchnią cery gromadzą się martwy naskórek, łój a także drobnoustroje, dochodzi do procesu utlenienia, co w rezultacie okazuje się powodem pojawienia się ciemniejszych plam na skórze. Jeżeli mimo wszystko zanieczyszczenia są w znacznej odległości od wierzchniej warstwy cery oznacza to, że pory są zamknięte, a na skórze tworzą się zaskórniki w formie ciemniejszych punkcików.

Zaskórniki - jak się ich pozbyć? 

Zaskórniki  tworzą się bardzo często na nosie, w okolicach brody czy ust. Jest parę środków, które umożliwią ich redukcję. Każdy z nich okazuje się efektywny, ale w sytuacji, w której powiążemy je wszystkie, mamy szansę uzyskać jeszcze korzystniejszy rezultat.

Domowe metody na zaskórniki

W celu wyeliminowania wągrów możemy dokonać zakupu wszelkiego typu maseczek, ale możemy je również wykonać na własną rękę w domu.

Sok z cytryny

Przemywanie twarzy świeżym sokiem z cytryny okazuje się jednym z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania twarzy z zaskórników, nadaje jej również świeżości a także właściwego kolorytu. Świeżo wyciśnięty sok zaleca się aplikować na twarz wacikami.

Soda oczyszczona

Mieszamy 2 małe łyżeczki sody oczyszczonej + 2 małe łyżeczki wody. Mieszankę pozostawiamy na ok 20 min, następnie spłukujemy ją chłodną wodą.

Ziemniaki

Ścieramy je na tarce, aplikujemy na twarz, po 15 minutach spłukujemy chłodną wodą.

Siemię lniane

3 małe łyeczki siemienia lnianego zalewamy ciepłą wodą, pozostawiamy na twarzy przez kwadrans.

Podsumowując: Czy to ziemniaki, czy cytryna - sposób na zaskórniki na nosie nie musi być drogi! Wystarczy zajrzeć np. do własnej kuchni, by odkryć domowe sposoby na pryszcze. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda