Co jeść, żeby uniknąć miażdżycy?

Co jeść, żeby uniknąć miażdżycy?

Redakcja

2016-08-28

brak komentarzy

Do pewnego momentu, zdecydowanie mniej dużo więcej do 50% pozwężania tętnic, nie okazuje się to w życiu pospolitym odczuwalne, ale dalsze ich zwężanie zaczyna wywoływać, że coraz zdecydowanie częściej a także prędzej się męczymy, posiadamy problemy ze skupieniem a także pamięcią, dochodzi do niedotlenienia serca, co prowokuje bóle w klatce piersiowej, co to oznacza schorzenie zwaną dusznicą bolesną. Gdy zaś posiadamy na dodatek zwiększone ciśnienie krwi, a wtedy pod jego wpływem zwężone naczynia pozwalają w środku pękać, tworząc ze sklejającej pęknięcia krwi niekoniecznie bezpieczne skrzepy, mogące odrywać się od powłoki a także wraz z krwią podążać w stronę mięśnia sercowego lub mózgu, w skutków prowadząc do zawału lub udaru czy zator płuc.

Jak nie doprowadzić do rozwoju miażdżycy?

Najistotniejsze okazuje się powiększenie dyscypliny sportowe ruchowej, zwalczanie otyłości (o ile okazuje się), pełna rezygnacja z palenia tytoniu, zmniejszenie maksymalnie trunku. Jeżeli chodzi o jadłospis, to poleca się jeść ciemne, pełnoziarniste składniki zbożowe i niemodyfikowane warzywa a także świeże owoce. Dodatkowo zalicza się ograniczać spożycie dań smażonych a także duszonych, zaś dobroczynne okazuje się spożywanie dań przygotowywanych na parze. Niezdrowe znajdują się wszystkie składniki odzwierzęce obejmujące tłuszcze nasycone. Analogicznie do nich zbyt odżywcze znajdują się strączkowe warzywa jak groch a także fasola, będące obfitą kopalnią białka. Zaleca się ponadto spożywanie tuczących ryb morskich, jak makrela, które posiadają kwasy tłuszczowe wielonienasycone omega-3, które znajdują się środkiem ochronnym bezpośrednio przed miażdżycą.

Jedzenie pomagające w walce z miażdżycą

Do znanych, przyjaznych środków skutecznych w zapobieganiu a także leczeniu miażdżycy przynależą:

Czosnek, ale konsumujemy w formie surowej a nie leków.

Surowa cebula, także jedzona w formie nieprzetworzonej, a całkowicie witalnej, można także na dzień wypijać łyżeczkę soku z cebuli.

Poznaj też właściwości lecznicze bazylii.

Rutyna przyjmowana razem z witaminą C, która umacnia system immunologiczny a także kondycyjny żołądka, a wraz z nim ujędrnia krwionośne naczynia a także zapobiega zaleganiu się w nich tkanki tłuszczowej. Na dzień poleca się stosowanie w równych dawkach 1 : 1 rutyny z witaminą C.

Sok z owoców granatu, którzy ma cechy utleniające, co to oznacza ograniczające utlenianie lipidów. Zaleca się wypijanie 2 szklanek soku na dobę.

Wyciąg z pestek winogron fioletowych (bordowych), które, jak zostało udokumentowane, blokują wytwarzanie enzymów uszkadzających warstwy tętnic, usuwających nad wyraz pożyteczny a także konieczny kolagen i elastynę, służące do optymalnej budowy ścianek tętnic.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieSuplementy diety