Czemu opłaca się postawić na spacery?

Czemu opłaca się postawić na spacery?

Redakcja

2016-08-11

brak komentarzy

Spacery są zdrowe - ale czy zastanawiałaś się: dlaczego? Okazuje się, że zwykła spacerowanie po parku nie tylko poprawia naszą sprawność fizyczną, ale i pomaga w leczeniu chorób!

Ku walce z rakiem

Ostatnie badania dowiodły, że kobiety, które po zdiagnozowaniu raka systematycznie chodziły na spacery, posiadają nawet o 45% większe szanse na powrót do pełni zdrowia aniżeli panie fizycznie bierne.

Dla zahamowania rozwoju cukrzycy typu 2

Ostatnie badania dowiodły, że systematyczne przechadzki opóźniają rozwój cukrzycy typu 2. Insulinoodporność wskazuje prawdopodobieństwo pojawienia się schorzenia nawet u ludzi o ustabilizowanym poziomie węglowodanów w krwiobiegu. Dynamiczny marsz lub inny rodzaj umiarkowanego ruchu umacnia podatność na insulinę. Wiadomość ta okazuje się bardzo istotna w kwestii osób, które w poprzednich pokoleniach notowały pojawienie się cukrzycy typu 2.

Dla doładowania mózgu

Zgodnie z ostatnimi badaniami, systematyczna na średnim poziomie intensywności aktywność dostrzegalnie redukuje ryzyko pojawienia się demencji i polepsza zdolności pamięciowe.

W celu łagodzenia dolegliwości powiązanych z fibromialgią

Fibromialgia to schorzenie układu ruchu cechujące się pojawianiem się czułych na ucisk partii na ciele wraz z wrażeniem zesztywnienia oraz znacznego wyczerpania. Cierpi na nie jakieś 4% społeczności. Ostatnie badania dowiodły, że 60 minut spaceru, lekkie treningi oraz stretching 3 razy tygodniowo robione przez 18 tygodni przybliżają do widocznej poprawy nastroju oraz sprawności i redukują wrażenie wyczerpania u ludzi trenujących.

Ku zminimalizowaniu ryzyka udaru mózgu

Ostatnie badania dowiodły, że rozwój kondycji fizycznej przez regularny dynamiczny marsz redukuje ryzyko pojawienia się udaru mózgu choćby o 40%.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SportZdrowie