Domowe sposoby na zgagę

Domowe sposoby na zgagę

Redakcja

2016-09-15

brak komentarzy

Zgaga stale ci doskwiera? Niedziwne, skutki zgagi są szczególnie niekomfortowe oraz nie pozwalają na zwyczajne funkcjonowanie. Naturalne sposoby na zgagę są efektywne, ale jeżeli zgaga męczy cię ciągle, to wymagana jest konsultacja u specjalisty, ponieważ przyczyny zgagi będą dość poważne. Sprawdź naturalne metody na zgagę.

Naturalne metody na zgagę sa skuteczne, ale wyłącznie wówczas, gdy zgaga doskwiera ci okazjonalnie. Zgagą określamy sytuację gdy cofające się do przełyku kwasy żołądkowe powodują palący ból. O tym jak natrętna może być to choroba dowodzi już jej łacińska nazwa "pyrosis" wywodząca się od zwroty "pyros" oznaczającego ogień. Jeśli zgaga występuje okazjonalnie, można prosto pokonać ją domowymi sposobami. W wypadku jej systematycznego oraz regularnego pojawienia się polecana jest konsultacja z specjalistą, zgaga może być przecież przejawem refluksu, a u ludzi dojrzałych - choćby choroby nowotworowej.

Zioła oraz herbaty na niestrawność

Herbata imbirowa

1 łyżeczka nowiutko startego korzenia imbiru lekarskiego na porcję gorącej wody. Zaparzać trochę mniej niż kwadrans.
Herbata z kminku
2 małe łyżeczki kminku lub kminu rzymskiego na porcję gorącej wody. Zaparzać trochę mniej niż kwadrans. Bezpośrednio przed wypiciem przecedzić.

Czytaj także: Zatrucia pokarmowe - co powoduje te dolegliwości?

Wśród pozostałych roślin rekomendowanych na niestrawność są również: anyżek (biedrzeniec anyżu), koper włoski (fenkuł), cynamonowiec, kardamon malabarski, prawoślaz lekarski, rdest wielokwiatowy.

Naturalne sposoby na zgagę - dieta

W neutralizacji kwasów żołądkowych pomocna będzie bezcukrowa guma do żucia. Możesz wypić również porcję gorącej wody mineralnej z 1/2 niewielkiej łyżeczki sody oczyszczonej oraz paroma kroplami soku z cytryny. Świetnym wyborem są soki z marchwi, buraka, rzodkwi a także ogórka, które posiadają zasadowy odczyn. Jeśli dopadła cię zgaga - staraj się nie kłaść oraz nie pochylać, spożywaj niewielkie porcje ale za to zdecydowanie częściej, a najpóźniejszy posiłek zjedz najpóźniej 3 godziny przed pójściem spać. W bitwie ze zgagą najważniejsza jest przecież profilaktyka, a więc przede wszystkim właściwa kuracja dietetyczna oraz prawidłowe przyzwyczajenia odżywiania.

Czytaj także: Co szkodzi wątrobie?


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie