Ile litrów wody pić dziennie?

Ile litrów wody pić dziennie?

Redakcja

2016-08-03

brak komentarzy

To, ile litrów wody mineralnej potrzebujemy, zależy od płci, codziennej aktywności, ilości konsumowanych posiłków oraz schorzeń, z jakimi się zmagamy. Jednak wielu specjalistów ds. żywienia zgodnie twierdzi, że każdy musi pić 2,5 litra wody mineralnej na dzień. 

2,5 l wody dziennie?

Lekarze radzą, by każdego dnia nawadniać organizm, pijąc ok. 2,5 litra płynów - w każdej formie. Oprócz wyjątkiem wody mineralnej włączamy do tego także zupy i soki zawarte w warzywach a także owocach.

Woda wypłukuje substancje toksyczne z ciała

Sama woda nie neutralizuje toksyn, ale przyspiesza pracę nerek, które przyczyniają się do oczyszczania naszego ciała z odpadów metabolicznych. Brak adekwatnej ilości wody mineralnej wewnątrz organizmu powoduje, że nerki nie mogą wykonywać swojej pracy właściwie, a substancje toksyczne zalegają wewnątrz organizmu.

Woda na odchudzanie

Picie wody mineralnej odgrywa ważną rolę w trakcie stawienia czoła zbędnym kilogramom. Wypełnia brzuch na długi moment dając wrażenie pełna, w związku z tym tracisz uczucie głodu na przegryzanie kalorycznych przysmaków. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że duża ilość wody mineralnej wypita na wieczór może zakłócić sen lub powodować kłopoty z zasypianiem.

Zanim wypijesz, przeczytaj etykietę

Napis na etykiecie butelki "woda mineralna" w ogóle nie oznacza, że dana woda ma być bogactwem soli mineralnych. Tego rodzaju etykiety zazwyczaj wprowadzają ludzi w błąd. Nie zapominaj, że autentyczna naturalna woda mineralna musi zwierać 1000 mg (1 g) soli mineralnych w 1 litrze. Wody o niższej mineralizacji okazują się wodami źródlanymi. Jeżeli nie wypijasz min. 1,5 litra wody mineralnej przez cały dzień, możesz się poczuć znużona a także osłabiona. W poszczególnych sytuacjach mogą też nasilić się zawroty głowy a także drżenie rąk. Oznacza to, że zakres elektrolitów w twoim organizmie gwałtownie się obniżył. W takiej sytuacji najrozsądniej wypróbować wodę wysoko zmineralizowaną.

Picie wody mineralnej jest bardzo ważne w ciągu dnia. Nie należy całkowicie zastępować jej napojami i sokami, ale pamiętaj, ze słodzone napoje szkodzą - zobcz, dlaczego tak jest. Należy przy tym pamiętać o tym, że to ile litrów wody należy pić dziennie, zależy od naszej płci, organizmu i codziennej aktywności fizycznej. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie