Jak pomóc nadmiernie pocącym się stopom?

Jak pomóc nadmiernie pocącym się stopom?

Redakcja

2016-08-09

brak komentarzy

Kto z nas nie zna kłopotu przepoconych stóp? Upał i tanie buty, w których stopa po prostu pływa, potrafią dać w kość. Zobacz, jak możesz skutecznie pomóc nadmiernie pocącym się stopom.

Są mimo wszystko ludzie, którzy bez względu na porę roku a także jakość obuwia zmagają się z wiecznie mokrymi stopami, których zapach przeraża choćby właściciela. Zmora przepoconym stóp potrafi przybierać chorobliwą postać a także w pewnym sytuacji musimy przedsięwziąć decyzję o leczeniu. Zdecydowanie warto mimo wszystko przyswoić, że potliwość stóp posiada własne przyczyny a także od znalezienia skarbnicy kłopotu zalicza się rozpocząć wojnę z mokrą stopą.

Zabiegi gabinetowe

Nierzadko nadpotliwość okazuje się tak duża, że zbyt przeszkadza życie. Wtedy można przeprowadzić ostrzykiwanie stóp toksyną botulinową. Zabieg dość efektywnie blokuje wytwarzanie potu. Wystarcza na 3 do 12 miesięcy. Każde następne ostrzyknięcie wydłuża rezultat. Nowoczesne znieczulające środki gwarantują, że zabieg okazuje się bezbolesny. Wykonuje go specjalista dermatolog-kosmetolog. Cena jednego zabiegu to 1800–2000 zł.

Nadmiernie pocące się stopy poddaje się także zabiegom jonoforezy.

Wypróbuj kąpiel w chłodnej wodzie

Przy przesadnej potliwości świetnie okazuje się myć stopy w chłodnej wodzie. Kąpiel w niewielkiej temperaturze obkurcza malutkie krwionośne naczynia a także blokuje pracę gruczołów potowych. Woda nazbyt gorąca pobudzi gruczoły potowe do intensywniejszej pracy. Po dokładnym oczyszczeniu ważne okazuje się staranne osuszenie stóp, zwłaszcza pomiędzy palcami. Potem zaleca się wetrzeć w skórę artykuł przeciwpotowy w płynie, kremie lub żelu. Nie wyłącznie redukuje on wytwarzanie potu, ale również blokuje namnażanie się drobnoustrojów, dzięki czemu chroni przed tworzeniu się nieprzyjemnego zapachu.

Najlepsze sposoby na nadmierną potliwość stóp

Jak pomóc nadmiernie pocącym się stopom? Każdego dnia myj nogi w letniej wodzie (wysoka temperatura pobudza gruczoły potowe do pracy), precyzyjnie osuszaj. Myjąc stopy dosyp do wody rzadką sól do kąpieli, która posiada cechy odkażające.

Jeśli odwiedzasz na basen lub siłownię, smaruj stopy kremami zapobiegającymi grzybicy stóp a także paznokci, a po przyjściu do domu precyzyjnie oczyść a także osusz stopy.

W nawyk powinno także wejść używanie talku do stóp, który absorbuje wilgoć. Istotne okazują się także buty a także skarpetki – muszą one umożliwiać stopom swobodne „oddychanie”.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowiePielęgnacja ciała