Olej z awokado - tajemnica ukryta w niepozornym owocu

Olej z awokado - tajemnica ukryta w niepozornym owocu

Redakcja

2016-09-18

brak komentarzy

Sekretem prozdrowotnego działania awokado okazuje się olej, który daje niemalże 80 procent wszystkich zawartych w owocu kalorii. Substancja znalazła duże zastosowanie nie wyłącznie w gastronomii, jako alternatywa dla oliwy z oliwek, ale także w lecznictwie oraz kosmetologii. Upewnij się, z jakiego powodu zaleca się dołączyć ją do diety.

Wspiera pracę mięśnia sercowego

Olej z awokado wyróżnia się wysokim stężeniem beta-sitosterolu, związku chemicznego, który blokuje efekt wchłaniania cholesterolu w jelitach, dzięki czemu spada jego poziom w krwioobiegu. Co więcej posiada silne właściwości przeciwzapalne oraz umacnia ściany tętnic, co tymczasem redukuje niebezpieczeństwo schorzeń mięśnia sercowego. Pozwala także zachować odpowiednie ciśnienie tętnicze krwi. 

Umożliwia walkę z dodatkowymi kilogramami

Dzięki gęstej konsystencji olej okazuje się nad wyraz sycący, wobec tego pomaga nadzorować uczucie głodu – wrażenie pełności występuje szybciej oraz towarzyszy nam długotrwalej. Polepsza więc nasz zasób siły, co okazuje się zasługą dużej ilości magnezu usuwającego przemęczenie i redukującego skutki nerwów, a także żelaza, warunkującego odpowiednie dotlenienie ciała, oraz miedzi usprawniającej pracę układu nerwowego. 

Czytaj także: Jaki jest najzdrowszy olej do smażenia?

Olej z awokado jest także leczniczym środkiem usprawniającym metabolizm. Występujące w nim składniki regeneracyjne korzystnie oddziałują na układ trawienny, który szybciej radzi sobie z przetwarzaniem jedzenia. To także świetny lek na wszelkiego rodzaju problemy metaboliczne, szczególnie zgagę oraz niestrawności.

Odtruwa ciało

Olej jest ważnym bogactwem chlorofilu – efektywnej  broni w bitwie z zatruwającymi ciało toksynami, której przy okazji zawdzięcza własne zielone ubarwienie. To jeden z najmocniejszych popularnych składników usuwających metale ciężkie, np. rtęć czy ołów, które magazynują się w wątrobie, nerkach, mózgu oraz pozostałych narządach ciała, poważnie szkodząc zdrowiu. 

Czytaj także: Olej kokosowy: wybrać nierafinowany czy rafinowany?

Chlorofil sprawnie pozwala uwolnić się od wolnych rodników, działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i gojąco, wobec tego z sukcesem może być wykorzystywany zewnętrznie jako kompres na suchą, problematyczną cerę. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieZdrowie