Problemy z laktacją - jak sobie pomóc?

Problemy z laktacją - jak sobie pomóc?

Redakcja

2016-12-29

brak komentarzy

Gdy posiadasz kłopoty z laktacją, dopadł cię zastój laktacyjny, możesz sobie pomóc, pijąc zioła. Analizy naukowe nie uzasadniły aczkolwiek  wpływu ziół na powiększenie ilości wytwarzanego pokarmu, ale dużo pań zarzeka się, że wypijanie profesjonalnych ziołowych herbaty, stworzonych bardzo często na podstawie kopru włoskiego, anyżu oraz kminku w ich kwestii jest dość pomocne w laktacji.

Właściwości tych herbaty najprawdopodobniej polega na tym, że modyfikują odczucie smakowe pokarmu na taki, który zdecydowanie bardziej jest odpowiedzialna potomkowi, wobec tego szybciej ssie ono gruczoły mlekowe, co rozbudza laktację. Na dzień możesz wypijać 2-3 herbaty. 
Za mlekopędne powszechnie uznawane są także te zioła jak rutwica lekarska, liście czarnuszki oraz liście kozieradki.
Uwaga: stroń od popijania liści mięty oraz szałwii, bo pomagają one na laktację hamująco!

Homeopatia wspiera karmienie piersią

Jeżeli wierzysz w właściwości medykamentów homeopatycznych, możesz skosztować użyć takich specyfików jak Ricinus communis 5 CH, Agnus Castus 5CH oraz Lac Caninum 5CG. Sceptycy mówią, że oddziałują one na zasadzie placebo, ale co poniektóre karmiące posiadamy korzystnie wyrażają się o efektywności homeopatii.
Nie przesadzaj i tak z częstym spożyciem medykamentów homeopatycznych, konsultantki laktacyjne radzą przyjmować 3 razy na dzień po 1-2 granulki suplementu (pod język), a w przypadku poprawy laktacji zredukować dawkowanie.

Karmienie piersią: alkohol karmelowe polepszy laktację

Ciemne alkohol karmelowe o śladowej obecności trunku (0,5 procentach) dużo pań odczuwa jako artykuł na umocnienie laktacji. Zazwyczaj dowiadują się o tym metodzie od położnych, w szkole rodzenia lub specjalistów pediatrów, zatem nie posiada względu, byśmy to pominęli milczeniem. Szczególnie, że zazwyczaj rzeczywiście uatrakcyjnia karmienie piersią.
Jeżeli masz ochotę go przetestować, wypijaj jedno niewielkie alkohol (0,33 l) po zmroku, tuż po ostatnim karmieniu, by do kolejnych konsumowania zostały 3-4 h. Zmniejszysz niebezpieczeństwo pojawienia się kolki u potomka, jeżeli otworzysz butelkę 20-pół godziny bezpośrednio przed jej opróżnieniem, by z zdążył ulotnić się gaz.

Myśl pozytywnie

Twój stan psychiczny w ogromnej mierze przesądza o tym, czy karmienie się uda. Nie zapominaj: Stresujące sytuacje blokuje laktację, a zatem powinnaś wykonać To, by go co najmniej zredukować. Trudno się nie denerwować, Gdy dziecko okazuje się głodne, ale trzeba uwierzyć w to, że choćby przerwaną laktację trzeba odbudować i licznych paniom to się udało. Uwierz w siebie i rozpocznij myśleć korzystnie. Ciesz się tym, że posiadasz dziecko, sprawiaj sobie zainteresowania (Sprawdź ulubioną komedię, doczytaj nowy numer własnego pisma, zjedz coś pysznego), nie przejmuj się domowymi zajęciami. Teraz jedyną istotną sprawą okazuje się nakarmienie potomka, a to się uda, Jeżeli osobiście okażesz się łagodna i zrelaksowana. Pomoże ci w tym wypijanie herbaty z melisy czy liści rumianku, które oddziałują kojąco i odprężająco. Bardzo Istotne okazuje się także pomoc natury psychologicznej innych ludzi, szczególnie twojego życiowego mężczyzny.

Więcej jedz

w trakcie karmienia Należy się prawidłowo żywić, to oznacza nie okazać się na żadnej kuracji (chyba że zalecił ją specjalista) i spożywać to, co się lubi. Wiadomo Należy utrzymać rozsądny rozsądek, a zatem stronić od pokarmów tuczących i ciężkostrawnych, ale zbyt częste przestrzeganie się, odmawianie sobie przepysznych dań, na które posiadasz ochotę, w ogóle nie określa się to wymagane, a może wprost dać szkody, bo prowokuje Stresujące sytuacje. Postaraj się, by twój zestaw dań był różny i lekki, spożywaj niskotłuszczowe mięso, ryby, nabiał, kasze, ogrom owoców i jarzyn (które substancje znajdują się teraz zwłaszcza cenne, czytaj w ramce obok), ale od czasu do czasu pozwól sobie na ciasto czy kawę – nie martw się! spożywaj także właściwie sporo, a więc 3 kluczowe dania i 2-3 niewielkie zakąski przez cały dzień.

Nawadniaj się

Do produkcji pokarmu ciało wymaga spożywania i wody mineralnej, trzeba zatem mieć na uwadze także o płynach. najrozsądniej pij mineralną wodę niegazowaną, Oprócz tego rekomendowane znajdują się świeże soki z owoców, herbaty ziołowe i mała czarna zbożowa. Możesz także Wiadomo spożywać bawarkę, co to oznacza herbatkę z mlekiem, ale opinia, że posiada ona jakieś nadzwyczajne cechy mlekopędne, to mit – bawarka funkcjonuje tak samo jak każdy inny płyn. Mitem określa się jako również to, że Należy spożywać bardzo sporo substancji – im dużo więcej, tym lepiej. Wypijanie Na dzień 4-5 l płynu określa się zbyteczne, a choćby bezwartościowe, Należy spożywać tyle, by nie czuć niedoboru płynów.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieChoroby i dolegliwości